Microsoft Forms z nową aplikacją na Windows

Microsoft Forms z nową aplikacją na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/14/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 475

Microsoft Forms, choć wchodzi w skład pakietów Office 365 i Microsoft 365, to do tej pory był dostępny jedynie jako aplikacja internetowa w przeglądarce. Właśnie się to zmieniło za sprawą wydania aplikacji na Windows. Dzięki temu łatwiej będzie ją wyszukać i uruchomić, a w przyszłości także pracować w trybie offline.

Microsoft Forms (dawniej jako Office 365 Forms) to aplikacja internetowa do tworzenia i obsługi ankiet, formularzy oraz quizzów, która stała się ogólnodostępna w kwietniu 2018 roku — początkowo dla subskrybentów Office 365 Business i Enterprise, a na początku 2020 roku — również dla użytkowników indywidualnych (domowych). Aż do teraz, aby uzyskać dostęp do aplikacji, musieliśmy wejść na stronę https://forms.office.com/. Teraz nie będzie już to konieczne.

Microsoft Forms z nową aplikacją na Windows

W aplikacji Forms możesz cieszyć się tym samym doświadczeniem, co na stronie internetowej Forms. Możesz tworzyć ankiety/quizzy, zaznaczać pytania z sugestii AI i wybierać spośród szeregu motywów. Kiedy skończysz tworzenie ankiety, możesz bez wysiłku udostępniać ją z aplikacji. Uwaga: Obecnie aplikacja Forms wymaga połączenia z internetem, dlatego nie możesz używać jej offline — pisze Microsoft.

Microsoft Forms na Windows 10 i Windows 11 można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/the-new-forms-app-is-here/ba-p/3981387

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia