Microsoft Edge w wersji 92 wydany

Microsoft Edge w wersji 92 wydany

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/23/2021, 11:16 AM

Liczba odsłon: 2613

Wczoraj Microsoft rozpoczął publikację przeglądarki Edge w wersji 92 do stabilnego kanału. Nowa wersja zawiera kilka ciekawych ulepszeń, w tym panel kondycji naszych haseł, usprawnienia dla edukacji i inne drobne poprawki. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Największą nowością jest pulpit nawigacyjnych Password Health, który umożliwia zarządzanie hasłami, tym samym zapewniając integralność poświadczeń. Narzędzie pozwala sprawdzić, czy nasze hasła są silne oraz czy zostały ponownie użyte, umożliwiając ustawienie silnych haseł. Ponadto przeglądarka będzie nas powiadamiać, jeśli hasła zostały naruszone. Pozwoli to na szybką zmianę haseł na nowe. Warto jeszcze dodać, że Edge w wersji 92 pozwala na korzystanie z haseł zapisanych za pośrednictwem mobilnej wersji Edge. Tym samym możemy logować się poświadczeniami ze smartfonu.

Nowości w Edge 92

Drugą funkcją wartą opisania jest nowe centrum Powrót do szkoły. Narzędzie to integruje się z wyszukiwarką Bing i agreguje oraz kategoryzuje listy produktów na podstawie wyników wyszukiwania. Ma to na celu ułatwić nam odnajdywanie i porównywanie produktów potrzebnych na rozpoczęcie roku szkolnego. Nowa funkcja zapewnia także powiadomienia o obniżkach cen, historię cen, kupony, rekomendacje zakupowe i nie tylko.

Wspólnie z nową wersją Edge, wydane zostało nowe rozszerzenie Outlook. Rozszerzenie to pozwala nam na szybkie przeglądanie, tworzenie wersji roboczych i wyszukiwanie wiadomości e-mail, sprawdzanie list zadań oraz zaproszeń z kalendarza bezpośrednio z menu wysuwanego w przeglądarce Edge. Dzięki temu nie musimy przechodzić do aplikacji Outlook w celu wykonania tych czynności.

Nowości w Edge 92

Z pozostałych zmian i ulepszeń warto jeszcze wspomnieć między innymi o możliwości zapisywania zrzutów ekranowych w istniejącej lub nowej kolekcji, co pozwoli na łatwe sortowanie zrzutów w przeglądarce. Ponadto Edge w wersji 92 wnosi obsługę reakcji na wiadomości na stronie Nowa karta.