Microsoft Edge Workspaces dostępne w publicznej wersji zapoznawczej

Microsoft Edge Workspaces dostępne w publicznej wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/5/2023, 9:30 PM

Liczba odsłon: 1890

Na konferencji Ignite zeszłej jesieni Microsoft ogłosił wersję zapoznawczą Microsoft Edge Workspaces dla firm. Od tamtego czasu trwały prace nad możliwością rozszerzenia dostępności tej funkcji. Dziś firma poinformowała, że otwiera Microsoft Edge Workspaces w ramach ograniczonej, publicznej wersji zapoznawczej. Co warto o nich wiedzieć?

Obszary robocze zasadniczo pozwalają użytkownikom tworzyć grupy kart, zmieniać nazwy osobnych okien Edge, przypisywać im kolory i przełączać się między obszarami roboczymi z poziomu paska. Przykładowo, kiedy planujemy podróż, Edge Workspace pozwalają utworzyć przestrzeń w przeglądarce, dedykowaną tej podróży, z własną nazwą, zestawem kart i ulubionymi. Pomagają one również w pracy wielu osobom skupionym wokół zadania lub projektu. Mogą one korzystać z przestrzeni roboczej jednym miejscu, bez potrzeby udostępniania sobie linków tam i z powrotem.

W Edge Workspaces można utworzyć pojedynczy, wspólny widok stron internetowych i dokumentów swojej grupy w unikalnym oknie przeglądarki, a jego zawartość będzie aktualizować się w czasie rzeczywistym. Jeśli np. planujesz podróż, możesz zaprosić osoby z Twojej grupy do przeglądania tych samych stron, dzielenia się informacjami o lotach i opcjach zakwaterowania, ale też do tworzenia wspólnych dokumentów.

Microsoft podkreśla, że Edge Workspaces nie są udostępnianiem ekranu przeglądarki ani wzajemnym udostępnianiem danych przeglądania osób, które należą do Obszaru roboczego. Każdy z użytkowników widzi jedynie zawartość, do której ma dostęp. Co więcej, do Obszarów roboczych można uzyskać dostęp tylko po zalogowaniu na konto Microsoft. Oznacza to, że użytkownik musi zalogować się przy pomocy własnych poświadczeń, aby mieć dostęp do konta e-mail, zawartości albo zasobów, takich jak dokument w Microsoft 365. Workspaces nie udostępniają danych przeglądarki ani konta, takich jak loginy, ciasteczka i hasła, komukolwiek, kto ma dostęp do Obszaru roboczego.

Aby zacząć korzystać z Edge Workspaces, otwórz ten link. Będziesz potrzebować konta Microsoft i przeglądarki Edge w wersji 111.0.1661.51 lub wyższej. Otrzymasz 5 zaproszeń do wysłania przyjaciołom lub rodzinie, aby mogli dołączyć do wersji zapoznawczej. Workspaces będą na początku dostępne na PC i Mac.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia