Microsoft Defender for Endpoint chroni teraz urządzenia ARM z Windows 10

Microsoft Defender for Endpoint chroni teraz urządzenia ARM z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/6/2021, 8:36 PM

Liczba odsłon: 1702

Microsoft Defender for Endpoint, czyli dawny Microsoft Defender ATP, od kilku lat rozszerza zakres chronionych urządzeń i systemów. W zeszłym roku do Windows, macOS, Linuksa i Androida dołączył iOS. Teraz z kolei w ogólną dostępność weszła ochrona dla specyficznego ekosystemu urządzeń, jakim są ARM PC z Windows 10.

Microsoft ogłosił w poniedziałek, że Microsoft Defender for Endpoint obsługuje teraz Windows 10 na urządzeniach Arm. To rozszerzone wsparcie jest częścią starań firmy, mających na celu rozszerzenie tych możliwości na punkty końcowe.

Urządzenia Arm są zaprojektowane, by korzystały w pełni z zabezpieczeń dostępnych w Windows 10, takich jak szyfrowanie, ochrona danych oraz możliwości antywirusowe i antimalware następnej generacji. Microsoft Defender for Endpoint uzupełnia te funkcjonalności poprzez platformę napędzaną przez chmurę, która pomaga zespołom bezpieczeństwa zapobiegać, wykrywać, badać i odpowiadać na zaawansowane zagrożenia, dostarczając przy tym bezpieczne doświadczenia użytkownikom końcowym.

— Steve Clarke, Writer w Microsoft

Niektóre z najważniejszych możliwości platformy to odkrywanie podatności i błędnych konfiguracji w czasie rzeczywistym, monitorowanie i analiza zagrożeń na poziomie eksperckim, krótka droga od alertu do zapobiegania na dowolną skalę i z automatyzacją, blokowanie wyrafinowanych zagrożeń i malware, wykrywanie i odpowiadanie na złożone ataki z monitorowaniem behawioralnym czy eliminowanie ryzyka i redukcja powierzchni ataku.