Microsoft Defender for Cloud Apps będzie chronił aplikacje w Edge

Microsoft Defender for Cloud Apps będzie chronił aplikacje w Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/9/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 232

Microsoft Defender for Cloud Apps to ogłoszone w listopadzie 2021 r. kolejne rozszerzenie serii produktów chroniących Microsoft Defender. Oferuje ono zestaw narzędzi i funkcji do ochrony firmowych aplikacji opartych na chmurze oraz danych, do których uzyskują one dostęp. Microsoft ogłosił tymczasem, że Defender for Cloud Apps rozszerza swój zakres ochrony o przeglądarkowe aplikacje chmurowe w Edge for Business.

Ochrona danych w firmie to temat maglowany w nieskończoność, jednak nie da się go uniknąć i zawsze okazuje się, że jest coś do poprawy. Firmy często z konieczności udostępniają dane na zewnątrz w celu rozszerzonej współpracy, nierzadko opierając się na aplikacjach w przeglądarce. To rodzi kolejne wyzwania dla bezpieczeństwa i wymaga szczególnej uwagi.

Microsoft Defender for Cloud Apps będzie chronił aplikacje w Edge

Aby skutecznie odpowiedzieć na te potrzeby, konieczne jest zapewnienie scentralizowanych, a jednocześnie elastycznych rozwiązań, które pozwolą użytkownikom kontrolować sposób dostępu do danych ich organizacji, równoważąc ochronę z produktywnością. Cieszymy się, że możemy udostępnić nowy sposób zarządzania bezpiecznym dostępem do sesji dla aplikacji SaaS. Microsoft Defender for Cloud Apps zapewnia teraz nowe możliwości ochrony przeglądarki za pośrednictwem Microsoft Edge, aby umożliwić zespołom bezpieczeństwa bezproblemowe zarządzanie sposobem interakcji użytkownika z danymi w aplikacji w oparciu o jego profil ryzyka. Ochrona w przeglądarce eliminuje potrzebę stosowania serwerów proxy, poprawiając zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność, w oparciu o zasady sesji stosowane bezpośrednio w przeglądarce.

W zależności od ryzyka powiązanego z użytkownikiem, np. gdy loguje się on z niezarządzanego urządzenia, administratorzy mogą ograniczyć dostęp aplikacji lub utworzyć szczegółowe reguły, które uniemożliwiają pobieranie, przesyłanie, kopiowanie, wycinanie lub drukowanie podczas sesji. Co ważniejsze, chronieni użytkownicy cieszą się gładkim doświadczeniem, używając aplikacji w chmurze bez wpływu na ich produktywność – poprzez natywną integrację z Edge nie ma problemów z latencją ani kompatybilnością aplikacji, co daje więcej elastyczności w ochronie Twoich cennych danych w aplikacjach SaaS.


— Microsoft

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-defender-xdr-blog/defender-for-cloud-apps-delivers-new-in-browser-protection/ba-p/4129857

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia