Microsoft Copilot Pro - nowy plan premium dla konsumentów

Microsoft Copilot Pro - nowy plan premium dla konsumentów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/15/2024, 11:55 PM

Liczba odsłon: 1172

Microsoft uruchomił Copilot Pro, usługę subskrypcji dla indywidualnych konsumentów, która zapewni im zaawansowane możliwości AI oraz "superdoładowanie doświadczenia Copilota". Podstawowa wersja Copilota pozostaje nadal darmowa, natomiast Copilot Pro to nowa opcja z większą liczbą funkcji. Co konkretnie oferuje?

Microsoft Copilot Pro według wcześniejszej zapowiedzi miał oferować wszystkie możliwości podstawowego Copilota plus komercyjną ochronę danych. Teraz okazuje się, że to nie wszystko. W cenie 20 dolarów miesięcznie na użytkownika klienci otrzymają również dostęp do Copilota w aplikacjach Office, takich jak Word, Excel, PowerPoint i OneNote na Windows, macOS i iPada. Obecnie dostępna jest tylko wersja zapoznawcza (Preview) w języku angielskim i wymagana jest aktywna subskrypcja Microsoft 365 Personal lub Microsoft 365 Family. Dzięki temu Copilot Pro oferuje możliwości zbliżone do Microsoft 365 Copilot, nie wymagając przy tym licencji komercyjnej (firmowej).

Subskrypcja zapewni też priorytetowy dostęp do najnowszych modeli LLM, począwszy od GPT-4 Turbo, który zapewnia szybkie działanie w godzinach szczytu i daje opcję przełączania się między różnymi modelami, aby zoptymalizować doświadczenie i sposób interakcji z usługą. Copilot Pro oferuje też kilka korzyści przy generowaniu obrazów w Designerze (Kreatorze Obrazów Bing). Klienci otrzymują dziennie 100 punktów doładowujących, dzięki którym mogą przyspieszyć tworzenie obrazów przez AI, uzyskać bardziej szczegółowe rezultaty oraz obsługę układu poziomego.

Copilot Pro umożliwi też niebawem budowanie własnych Copilotów GPT zorientowanych na konkretną potrzebę albo temat. Funkcjonalność ta pojawi się wkrótce w Copilot GPT Builder. Microsoft udostępnia tymczasem wstępny zestaw GPT-ów skupionych na konkretnych zagadnieniach, takich jak gotowanie, podróże, fitness itd. Wszyscy użytkownicy Copilota mają dostęp do Copilot GPTs, ale jedynie subskrybenci Copilot Pro będą mogli tworzyć własne za pomocą zwykłych promptów.

Oprócz tego Microsoft ogłosił dziś aplikacje Copilot na iOS i Androida oraz rozszerzył dostępność Copilot dla Microsoft 365 na małe i średnie firmy. Przeczytacie o tym więcej w linkowanych artykułach.

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2024/01/15/bringing-the-full-power-of-copilot-to-more-people-and-businesses/