Microsoft 365 Copilot będzie płatny. Znamy już cenę

Microsoft 365 Copilot będzie płatny. Znamy już cenę

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/18/2023, 6:06 PM

Liczba odsłon: 3257

Sztuczna inteligencja ma swoją cenę i to bardzo wymierną. O ile ChatGPT, Czat Bing i Windows Copilot, choć ich utrzymanie kosztuje setki tysięcy dolarów dziennie, pozostaną raczej darmowe, o tyle Microsoft 365 Copilot będzie już usługą komercyjną. Na dzisiejszej konferencji Microsoft Inspire 2023 pojawiły się nowe szczegóły.

Microsoft 365 Copilot został oficjalnie zapowiedziany w marcu jako usługa, która odmieni sposób pracy w aplikacjach produktywnych Office. Dodatek ten pozwoli wykorzystać moc sztucznej inteligencji opartej na GPT-4, aby np. pisać szkice dokumentów, tworzyć arkusze Excela i projektować prezentacje PowerPointa w oparciu o opis tekstowy (albo głosowy) podany przez użytkownika. Copilot zna praktycznie każdy zakamarek aplikacji Microsoft 365 i jest w stanie wykonać praktycznie dowolne polecenie użytkownika, które obejmuje działanie tych aplikacji i wykorzystuje informacje zarówno z plików, jak i chmury relacji Microsoft Graph oraz z Internetu.

W maju wydawca ogłosił, że z programu wczesnego dostępu do Microsoft 365 Copilot korzysta 600 klientów biznesowych. I choć nadal nie znamy planowanej daty ogólnej dostępności, to wiemy już, że nie będzie to usługa darmowa. Na dzisiejszej konferencji Microsoft Inspire 2023 firma ujawniła szczegóły cennika:

Microsoft 365 Copilot będzie dostępny dla klientów komercyjnych w cenie 30 dolarów na użytkownika na miesiąc dla klientów Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium, gdy stanie się ogólnodostępny.

Microsoft podsumował też możliwości usługi w nowym komunikacie:

Copilot oddaje do Twojej dyspozycji tysiące umiejętności i potrafi przeanalizować całą Twoją zawartość oraz kontekst, aby wykonać dowolne zadanie. Jest on oparty na Twoich danych biznesowych w Microsoft Graph — czyli wszystkich Twoich e-mailach, kalendarzach, czatach, dokumentach i nie tylko. Copilot może zatem wygenerować podsumowanie porannych spotkań, e-maili i czatów, aby wysłać je do zespołu, zapoznać Cię z rozwojem projektu z ostatniego tygodnia czy utworzyć analizę SWOT z wewnętrznych plików i danych z sieci.

Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów:

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-365-copilot-pricing-will-be-30-a-month-per-user-for-commercial-users/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia