Mica z powrotem w Microsoft Edge

Mica z powrotem w Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1207

Microsoft pracuje nad przywróceniem do przeglądarki Edge niedawno usuniętego efektu Mica. Przed wersją 111 Edge pozwalał użytkownikom włączyć ten piękny efekt półprzezroczystości i koloru (siła efektu zależała od tła). Chociaż Microsoft nie wyjaśnił, dlaczego wycofał Micę, to teraz wydaje się, że efekt może powrócić w ulepszonej formie.

Użytkownik Reddita u/Leopeva64-2 zauważył nowy wariant Mica w najnowszych kompilacjach Microsoft Edge Canary. Przeglądarka stosuje efekt w całym oknie, w tym na pasku narzędzi i pasku bocznym, tworząc bardziej spójne wrażenie estetyczne. Implementacja jest jeszcze nieukończona i dość krucha — losowo znika i pozostawia części interfejsu ze starym, jednolitym tłem. Niestety nie ma sposobu, aby włączyć ją ręcznie, więc Edge Insiderzy muszą poczekać, aż Microsoft zacznie na szerszą skalę wdrażać zmianę, gdy stanie się bardziej stabilna.

Zaktualizowany efekt Mica to nie jedyna zmiana wizualna, która wkrótce pojawi się w Edge. Microsoft planuje również dodać efekt akrylu do wysuwanych menu przeglądarki, takich jak Historia, Pobrane, Ulubione itp. Wszystkie te kosmetyczne ulepszenia są częścią nadchodzącego odmłodzenia Microsoft Edge. Twórcy zapowiedzieli tę modernizację kilka miesięcy temu, a niektóre jej elementy można już testować w wydaniach Canary, Dev i Beta.

Mica zdążyła już pojawić się w wielu aplikacjach Windows 11, wliczając w to Word, Notatnik, Windows Terminal i OneNote. Dowiedz się więcej z naszego wcześniejszego artykułu:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia