Media Player zastępuje Muzykę Groove na Windows 10

Media Player zastępuje Muzykę Groove na Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/13/2023, 7:30 PM

Liczba odsłon: 1986

Microsoft zaczął wprowadzać nowy Media Player u Windows Insiderów na Windows 11 pod koniec 2021 roku, zaś w roku 2022 trafił do wydania stabilnego. W grudniu tego samego roku nowy Odtwarzacz multimedialny Windows zaczął widnieć w Microsoft Store jako dostępny na Windows 10, choć początkowo instalacja była zablokowana.

Odtwarzacz multimedialny Windows jest testowany z Insiderami na Windows 10 w wersji Release Preview od kilku tygodni. Nie jest więc zaskoczeniem, że aplikacja trafiła do wydania publicznego systemu. Nowa apka Media Player jest teraz dostępna jako aktualizacja. Jeśli korzystacie z Dziesiątki i otworzycie Microsoft Store, to zauważycie, że dostępna jest aktualizacja Muzyki Groove. Jej pobranie zastąpi tę aplikację nowym Odtwarzaczem multimedialny Windows.

Odtwarzacz multimedialny Windows

Media Player co prawda zastąpi Muzykę Groove, ale utworzone w niej biblioteka i listy odtwarzania będą automatycznie migrowane do nowej aplikacji. A co z klasycznym Windows Media Playerem? Choć nowa aplikacja Media Player wydaje się jego spadkobierczynią, to klasyczny odtwarzacz pozostanie dostępny w Akcesoriach Windows. Całkiem pożegnać się musimy więc tylko z Muzyką Groove.

Odtwarzacz multimedialny Windows jest dostępny w Microsoft Store.