Kolejne nowe aplikacje: Designer, Bing Image Creator, Clipchamp i Create

Kolejne nowe aplikacje: Designer, Bing Image Creator, Clipchamp i Create

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/13/2022, 9:30 PM

Liczba odsłon: 1822

Nie ma co ukrywać, ale podczas tegorocznego Ignite 2022 obrodziło w sporo nowości. Teraz czas przyjrzeć się czterem kolejnym nowym usługom i aplikacjom skierowanym do twórców.

Designer

Designer niewątpliwe jest największą nowością. To aplikacja przeznaczona do projektowania graficznego w Microsoft 365, która pomoże użytkownikom tworzyć posty w mediach społecznościowych, zaproszenia, cyfrowe pocztówki i wiele więcej. Sam Microsoft twierdzi, że Designer to taki PowerPoint na sterydach, w którym sztuczna inteligencja wykonuje większość skomplikowanych zadań. Co więcej producent zapowiedział, że Designer dostępny będzie także w przeglądarce Edge. Już dziś można skorzystać z zapoznawczej wersji aplikacji Designer.

Microsoft Designer

Bing Image Creator

Pozostając przy obrazach generowanych przez sztuczną inteligencję, Microsoft wprowadza także usługę Bing Image Creator, której zadaniem będzie pomoc przy tworzeniu zupełnie nowych obrazów. Usługa po części przypominać będzie Designera, jednak dostępna będzie w wyszukiwarce Bing pod adres https://www.bing.com/create.

Bing Image Creator

Clipchamp

Clipchamp od teraz staje się aplikacją dostępną w subskrypcjach Microsoft 365 i pomoże uzupełnić program Designer w przypadku edycji wideo. Funkcje premium aplikacji Clipchamp są dostępne dla użytkowników Microsoft 365 Personal i Family oraz subskrybentów Clipchamp Essentials.

Clipchamp

Create

Microsoft udostępnił nową usługę internetową pod nazwą Microsoft Create. Jak mówi gigant z Redemond, "to ostateczny program dla twórców" do tworzenia filmów, projektów graficznych, dokumentów, prezentacji i wielu więcej. Zasadniczo witryna Create serwuje wyselekcjonowaną listą różnych szablonów, filmów i innych, dostarczanych od innych twórców.

Microsoft Create