Jak będzie wyglądał koniec wsparcia dla Flash w Edge i IE? Znamy nowe szczegóły!

Jak będzie wyglądał koniec wsparcia dla Flash w Edge i IE? Znamy nowe szczegóły!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/30/2019, 9:29 PM

Liczba odsłon: 2418

Dostawcy przeglądarek od kilku lat zgodnym chórem wieszczą koniec wsparcia technologii Flash, ale metodyka jego wygaszania różni się nieco u każdego z nich. Jeśli chodzi o IE i klasycznego Edge, już dwa lata temu zapowiadano, że wsparcie będzie wygaszane stopniowo, a proces ma się zakończyć pod koniec 2020 r. W tak zwanym międzyczasie zaczęła powstawać nowa wersja Edge oparta na Chromium, dlatego Microsoft postanowił raz jeszcze wrócić do tematu Flash — tym razem w kontekście swojej nowej przeglądarki. Czego konkretnie mamy się spodziewać?

W następnej wersji Microsoft Edge (opartej na Chromium) będziemy kontynuowali odchodzenie od Flash w tych samych ramach czasowych, co inne przeglądarki bazujące na Chromium. Więcej o tym harmonogramie dowiecie się z posta na blogu. Flash będzie początkowo wyłączony, a użytkownicy będą musieli włączać go ponownie na każdej stronie. Flash zostanie całkowicie usunięty z przeglądarki pod koniec 2020 roku. Dla adminów w firmach i specjalistów IT dostępne są zasady grupy, które zmieniają zachowanie Flash po tej dacie.
— Colleen Williams, Senior Program Manager w Microsoft Edge

Williams dodaje, że dla rynkowych wersji Microsoft Edge (bazującej na EdgeHTML) i Internet Explorer 11 obecne doświadczenie będzie kontynuowane przez cały rok 2019, a ostateczne usunięcie Flash planowane jest na grudzień 2020 roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia