Intel uśmierca marki Pentium i Celeron

Intel uśmierca marki Pentium i Celeron

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/16/2022, 6:55 PM

Liczba odsłon: 1006

Intel zapowiedział zmianę brandingu swoich procesorów z dolnej półki. Po odpowiednio 30 i 25 latach przyjdzie nam pożegnać się z kultowymi markami Pentium i Celeron. W przyszłym roku obie te linie trafią pod wspólny parasol "Intel Processor". Co na ten temat mówi producent?

Intel poinformował dziś, że wprowadza nowy procesor dla podstawowej klasy produktów: Intel® Processor. Ta nowa oferta zastąpi marki Intel Pentium® oraz Intel Celeron® w zestawie notebooków zaplanowanych na 2023 rok.

Nieważne, czy chodzi o pracę, czy zabawę — znaczenie komputera PC stało się bardziej widoczne, gdy burzliwe tempo rozwoju technologicznego nadal kształtuje świat. Intel jest zaangażowany we wprowadzanie innowacji z korzyścią dla użytkowników, a nasze rodziny procesorów podstawowej klasy odegrały kluczową rolę w podnoszeniu standardu komputerów PC we wszystkich przedziałach cenowych. Nowa marka procesorów Intel uprości naszą ofertę, dzięki czemu użytkownicy będą mogli skoncentrować się na wyborze procesora odpowiedniego do swoich potrzeb.
— Josh Newman, VP i GM Mobile Client Platforms w Intel

Firma zapowiada, że wraz z tą nową, uproszczoną architekturą brandów będzie nadal wzmacniała swoje skupienie na flagowych markach: Intel® Core™, Intel® Evo™ i Intel vPro®. Dodatkowo aktualizacja ta upraszcza ofertę marek w różnych segmentach PC, aby umożliwić i usprawnić komunikację z klientami oraz zakupy.