"Hey, GitHub!", czyli pisanie kodu za pomocą głosu

"Hey, GitHub!", czyli pisanie kodu za pomocą głosu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/10/2022, 5:30 PM

Liczba odsłon: 1296

Interakcja głosowa z systemem operacyjnym czy aplikacjami nie jest już niczym zaskakującym. Wciąż jednak nie wszystkie popularne programy oferują natywną obsługę dyktowania. Teraz taką funkcjonalność wprowadza GitHub. Jedną z najnowszych zapowiedzi GitHub Next jest "Hey, GitHub!", czyli możliwość interakcji i pisania kodu bez użycia klawiatury.

"Hey, GitHub!" to nowa funkcja eksperymentalna od GitHub Next, która umożliwia opartą na głosie interakcję z GitHub Copilot. Dzięki temu deweloperzy mogą nadal korzystać z inteligentnych sugestii kodu, a przy tym nie używać nawet klawiatury. Jak głosi hasło: Pisz mniej, koduj więcej!

Skoro GitHub Copilot jest naszym towarzyszącym programistą, to dlaczego mielibyśmy do niego nie mówić? Dokładnie nad tym pracuje teraz zespół GitHub Next. "Hey, GitHub!" umożliwia interakcję głosową z GitHub Copilot i nie tylko. (...) Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia korzyści płynących z GitHub Copilot jeszcze większej liczbie programistów, w tym programistów, którzy mają trudności z pisaniem za pomocą rąk. "Hey, GitHub!" na razie ogranicza jedynie potrzebę korzystania z klawiatury podczas kodowania w VS Code, ale mamy nadzieję rozszerzyć jego możliwości poprzez dalsze badania i testy.
— Thomas Dohmke, CEO GitHub

Hey, GitHub!, czyli pisanie kodu za pomocą głosu

"Hey, GitHub!" pozwala już pisać i edytować kod, nawigować w kodzie, kontrolować IDE, podsumowywać i wyjaśniać fragmenty kodu. Funkcja udostępniana jest w wersji technical preview i aby z niej korzystać, należy się zarejestrować. Z uwagi na to, że jest to wczesna wersja zapoznawcza, GitHub prosi o feedback użytkowników.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia