Google Bard daleko w tyle za Czatem Bing według Microsoftu

Google Bard daleko w tyle za Czatem Bing według Microsoftu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/23/2023, 5:00 PM

Liczba odsłon: 917

W tym tygodniu Google udostępniło swojego własnego czatbota Bard — ponad miesiąc po uruchomieniu nowego Bing. Nie jest to jakiś specjalnie długi okres, jednak Czat Bing zdołał już w nim poczynić znaczące postępy. Google Bard, oparty na innym silniku, już na starcie pozostaje w tyle i jest to również opinia Microsoftu.

Mikhail Parakhin, kierownik działu Advertising and Web Services w Microsoft, został dziś zapytany o jego zdanie na temat konkurencyjnego produktu Google Bard oraz o to, czy zgadza się z innymi "zaskoczonymi, jak niska jest jego wydajność w porównaniu z Bing AI".

Ogólnie rzecz biorąc, Parakhin zgadza się z popularnymi opiniami na temat czatbota Google: Są całkiem daleko w tyle, ale robi wrażenie to, jak wiele byli w stanie osiągnąć, biorąc pod uwagę, jak niewiele mocy obliczeniowej mieli oraz to, że ich główne algorytmy ML są w ogonie SOTA o może 6 miesięcy. Będąc 'małymi gośćmi', nauczyliśmy się, by nigdy nie lekceważyć Google.

Jedną z rzeczy, które ma Bard, a których nie ma Bing Chat, jest najwyraźniej brak dziennego limitu czatów oraz kolejek na czat. Bing takie ograniczenia posiada od początku, choć są one coraz mniejsze — obecnie można przeprowadzać 150 czatów dziennie z 15 kolejkami pytanie-odpowiedź na sesję.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia