GitHub Discussions - nowa platforma społecznościowa opuściła fazę beta

GitHub Discussions - nowa platforma społecznościowa opuściła fazę beta

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/18/2021, 6:08 PM

Liczba odsłon: 2860

GitHub Discussions to nowa funkcjonalność, która umożliwia społecznościom GitHub współpracę poza bazą kodu. W tym tygodniu etykietka "beta" została zerwana i platforma stała się ogólnodostępna. Discussions zostały uruchomione w zeszłym roku dla publicznych repozytoriów, a tysiące społeczności od tego czasu używało ich do prowadzenia otwartych rozmów, które nie są związane z kodem, co odróżnia je GitHub Issues.

W okresie beta GitHub Discussions otrzymały nowe funkcje inspirowane feedbackiem użytkowników, a teraz twórcy deklarują gotowość dodania kolejnych narzędzi. Dostęp do dyskusji można już ponadto uzyskać w aplikacji mobilnej. Inne możliwości to filtrowanie dyskusji po etykietach i dodawanie integracji z akcjami GitHub. Wkrótce użytkownicy GitHub będą mogli również korzystać z ankiet i monitorować wglądy społeczności za pomocą szczegółowego pulpitu nawigacyjnego.

GitHub Discussions

GitHub Discussions wyposażają społeczność i zespoły deweloperów w narzędzia i procesy, dzięki którym zaangażowanie społeczności może być zabawne i nastawione na działania zespołowe. Platforma pozwala m.in. oznaczać najbardziej pomocne odpowiedzi, głosować, personalizować kategorie, przypinać ważniejsze ogłoszenia, oznaczać dyskusje, łączyć się z aplikacjami (integracja z GitHub Actions lub istniejącymi przepływami pracy jak Discussions GraphQL API i Webhooks) i korzystać z platformy na urządzeniach mobilnych.

Aby zacząć korzystać z nowej funkcjonalności, należy zaznaczyć "Discussions" w kategorii "Features" ustawień repozytorium. Miłego dyskutowania!