Galeria i inne ukryte funkcje Eksploratora w Windows 11 Insider Preview

Galeria i inne ukryte funkcje Eksploratora w Windows 11 Insider Preview

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/10/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 1574

W zeszłym tygodniu Windows 11 Insider Preview otrzymał pierwszą w tym roku aktualizację w Dev Channel. Oprócz tego, co znalazło się w oficjalnym changelogu, build 25272 zawiera też parę ukrytych nowości. Jedna z opcji (niedziałających) sugeruje, że system zacznie pokazywać polecane pliki w Eksploratorze. To jednak nie wszystko.

Użytkownicy dogrzebali się m.in. do widoku "Galeria" w panelu nawigacji Eksploratora plików. Na chwilę obecną wyświetla on po prostu to, co folder "Obrazy" (ten ostatni nie został usunięty). Nie wiadomo, czy zastosowaniem Galerii będzie jedynie kopiowanie Obrazów, czy też Microsoft szykuje dla niej coś więcej. Póki co zmiana jest ukryta i włączyć ją można narzędziem Vivetool (id:41040327).

Galeria

W kompilacji 25272 pojawiły się też sugestie, że Microsoft pracuje nad odświeżonym Widokiem głównym w Eksploratorze plików i towarzyszącą mu stroną szczegółów. Na niej pojawić się mają takie opcje, jak wglądy, aktywności, właściwości, powiązane pliki, konwersacje i status udostępniania. Naturalnie również one są wyłączone. Użytkownik FireCubeStudios podzielił się jednak paroma zrzutami ekranu:

Na zrzutach ekranu widzimy sporo placeholderów, w których miejsce Microsoft wstawi działające funkcje... o ile zdecyduje się pójść z tym dalej. Wiemy bowiem, że funkcje rozwijane w Dev Channel mogą w każdej chwili zostać anulowane.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia