Exchange Server 2013 już gotowy do pobrania

Exchange Server 2013 już gotowy do pobrania

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 12/4/2012, 1:44 PM

Liczba odsłon: 3368

Microsoft ogłosił ogólną dostępność Exchange Server 2013. Produkt jest gotowy do pobrania ze stron TechNet, a także do wypróbowania na Office 365.

W październiku Microsoft ogłosił ukończenie prac nad Exchange Server 2013, wynikiem czego było osiągnięcie przez ten produkt statusu RTM. Wczoraj na oficjalnym blogu Exchange poinformowano, że nowy serwer można już pobrać ze stron serwisu TechNet, a następnie, w wersji ewaluacyjnej, testować go przez 180 dni. Możliwe jest także sprawdzenie nowego Exchange w chmurze, korzystając z jego wersji poglądowej w Office 365.

Osoby, które chcą dokonać czystej instalacji tego serwera mogą to zrobić już teraz. Jeśli natomiast zachodzi potrzeba uaktualnienia ze starszej wersji, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bowiem, jak informuje Microsoft, Aby uaktualnić Exchange Server 2010 lub 2007 do nowego Exchange Server 2013, w tym pierwszym przypadku wymagany jest dodatek Exchange Server SP3, a w tym drugim specjalna nakładka do wersji 2007. A te będą dopiero dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Okres oczekiwania nie powinien stanowić jednak większego problemu jako, że przed wdrożeniem organizacje będą musiały dokładnie przetestować nowe rozwiązanie. Do tego czasu wymagane oprogramowanie powinno już być dostępne.

Wersję ewaluacyjną Exchange Server 2013 można pobrać bezpośrednio z witryny TechNet. Przed pobraniem konieczna jest darmowa rejestracja.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia