Event sprzętowy Surface oficjalnie zapowiedziany na wrzesień

Event sprzętowy Surface oficjalnie zapowiedziany na wrzesień

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/17/2023, 8:10 PM

Liczba odsłon: 743

Czym byłaby jesień bez konferencji sprzętowej Microsoftu? W tym roku wypada ona 2 dni przed rozpoczęciem kalendarzowej jesieni. Na zapowiedzianym właśnie evencie firma zaprezentuje nowe generacje urządzeń Surface. Czego dokładnie się spodziewać?

Microsoft zaczął wysyłać zaproszenia na "wydarzenie specjalne", które odbędzie się w przyszłym miesiącu w Nowym Jorku. Zaznaczcie w swoich kalendarzach czwartek, 21 września 2023 r., na specjalne wydarzenie Microsoftu — głosi e-mail rozesłany do przedstawicieli prasy. Microsoft zwykle prowadzi eventy Surface we wrześniu lub październiku i w ten sposób zaprasza gości, więc bez wątpienia mamy do czynienia z tym wydarzeniem. A co zostanie na nim pokazane?

Według pogłosek gigant z Redmond pracuje nad Surface Go 4, Surface Laptop Studio 2 i Surface Laptop Go 3, które miałyby ukazać się tej jesieni. Według nieoficjalnych ustaleń Surface Laptop Studio 2 ma zostać wyposażony w najnowsze procesory Intel, potężniejsze GPU i ulepszony wybór portów. Microsoft miał opóźnić wydanie Surface Go 4 z procesorem ARM i dać priorytet wersji z układem Intela. Z kolei Surface Go 3 według plotek ma być wyposażony w procesory Intel 12. generacji i ulepszoną konfigurację.

Wrześniowy event będzie pierwszym po zwolnieniach w działach sprzętowych, które firma przeprowadziła w tym roku. W efekcie tych zmian nie będzie już myszy, klawiatur ani kamer internetowych pod marką Microsoft. Zamiast tego gigant skupi się jedynie na marce Microsoft Surface. Nie wiadomo jednak, czy na wydarzeniu pojawią się jakieś nowe akcesoria.

Na wydarzeniu Microsoft może też wyjawić nieco szczegółów dotyczących nadchodzącej aktualizacji Windows 11 23H2 czy też ogłosić ogólną dostępność wprowadzonych niedawno usług, takich jak Windows Copilot - asystent AI wbudowany w system operacyjny i Microsoft 365 Copilot. O wszystkich prezentacjach i zapowiedziach będziecie mogli jak zwykle przeczytać na CentrumXP!

Źródło: https://www.theverge.com/2023/8/17/23835992/microsoft-surface-special-event-new-york-city-september-21st

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia