Eksplorator plików w Windows 11 może otwierać się bezpośrednio w OneDrive

Eksplorator plików w Windows 11 może otwierać się bezpośrednio w OneDrive

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/7/2022, 5:45 PM

Liczba odsłon: 3677

Wydana wczoraj kompilacja 22581 systemu Windows 11 zmieniła kilka rzeczy w Eksploratorze plików u wszystkich w Dev i Beta Channel. Są też jednak zmiany nieodnotowane na oficjalnej liście i dostrzeżone jedynie przez część Insiderów. W ramach testów nowych funkcjonalności użytkownicy ci zauważyli nową opcję otwierania Eksploratora.

Eksplorator plików klasycznie otwiera się na widoku "Szybki dostęp", a jeszcze klasyczniej — na widoku "Ten komputer" (w starszych systemach był to "Mój komputer"). Oba te widoki możemy ustawić jako domyślne w opcjach folderów. Teraz jednak, po tym jak Microsoft zapowiedział niedawno mocniejszą integrację Eksploratora plików z chmurą, niejawni testerzy Windows 11 mogą otwierać Eksplorator bezpośrednio na plikach lokalnych OneDrive. Jak to zrobić?

  1. Otwórz Eksplorator plików i kliknij menu "...".
  2. Wybierz Opcje, a następnie Opcje folderów.
  3. Opcje folderów Windows 11

  4. Z listy "Otwórz Eksploratora plików w:" wybierz "OneDrive - Personal".
  5. Opcje folderów Windows 11

  6. Kliknij OK, aby zatwierdzić wybór.

Po tej zmianie Eksplorator plików będzie otwierał się na widoku plików w osobistym magazynie OneDrive w chmurze. Zmiana nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, a zapewne tylko dla niewielkiego grona testerów w kompilacji 22593.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia