EU Data Boundary dla Microsoft Cloud wystartuje 1 stycznia 2023 roku

EU Data Boundary dla Microsoft Cloud wystartuje 1 stycznia 2023 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/15/2022, 8:40 PM

Liczba odsłon: 1671

W 2021 roku Microsoft zapowiedział, że umożliwi klientom jego chmury z Unii Europejskiej przetwarzanie i przechowywanie wszystkich danych w regionie. Początkowo uruchomienie EU Data Boundary dla Microsoft Cloud było planowane na 2022 rok, jednak ostatecznie program rozpocznie się 1 stycznia 2023 roku.

Jak sama nazwa wskazuje, plan przetwarzania danych w granicach UE dotyczy całej zawartości w chmurze Microsoft, wliczając w to Microsoft 365, Dynamics 365, Azure i nie tylko. Inicjatywa ma zapewnić większy spokój klientom, którzy wymagają lokalnego (dla danego regionu) przetwarzania danych. Co prawda większość usług online Microsoftu umożliwia wybór fizycznej lokalizacji przechowywania danych, ale nadal nie pokrywa to przetwarzania we wszystkich usługach w chmurze.

Począwszy od 1 stycznia 2023 roku, Microsoft będzie oferował klientom możliwość magazynowania i przetwarzania ich danych klienta wewnątrz EU Data Boundary dla usług Microsoft 365, Azure, Power Platform i Dynamics 365. Wraz z tym wydaniem Microsoft rozwija istniejące zobowiązania dotyczące przechowywania i przetwarzania lokalnego, w dużym stopniu redukując przepływy danych poza Europę i opierając się na naszych wiodących w branży rozwiązaniach rezydujących.

W nadchodzących fazach EU Data Boundary Microsoft rozszerzy rozwiązanie EU Data Boundary, dołączając magazynowanie i przetwarzanie dodatkowych kategorii danych osobistych, w tym danych dostarczanych podczas otrzymywania wsparcia technicznego.

Usługi chmurowe Microsoftu są już zgodne lub przekraczają wymagania UE, zaś EU Data Boundary dodatkowo umożliwi sektorowi publicznemu i klientom komercyjnym w UE i EFTA przetwarzanie i przechowywanie ich danych w regionie. Ponadto, wraz z wprowadzeniem EU Data Boundary, Microsoft opublikuje nową dokumentację przepływu danych na nowej stronie EU Data Boundary Trust Center, aby zapewnić przejrzysty wgląd w dane dla klientów, których usługi zostaną objęte granicami.

EU Data Boundary jest zaprojektowany, aby opierał się na naszych obecnych rozwiązaniach rezydencji i oferował rozszerzoną kontrolę nad danymi oraz zwiększoną przejrzystość. Oprócz EU Data Boundary Microsoft będzie nadal oferował szerokie spektrum rozwiązań, które opierają się na naszych długoterminowych zobowiązaniach do wspierania różnych potrzeb w zakresie suwerenności — od naszych istniejących możliwości rezydencji danych w Azure, Dynamics i Power Platform, przez nadchodzącą Microsoft Cloud for Sovereignty, po nowo rozszerzoną rezydencję danych Microsoft 365.

Wraz z Microsoftem klienci sektorów komercyjnego i publicznego mają wybór i elastyczność, których potrzebują, by cieszyć się hiperskalowalnymi produktami i najnowszymi innowacjami, spełniając przy tym wymagania regulatorów i standardy specyficzne dla danej branży.

— Julie Brill, CVP i CPO w Privacy and Regulatory Affairs, oraz Erin Chapple, CVP w Azure Core Product and Design, Microsoft

Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów: