E3 2022 oficjalnie odwołane. Powrót planowany na przyszły rok

E3 2022 oficjalnie odwołane. Powrót planowany na przyszły rok

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/5/2022, 2:53 PM

Liczba odsłon: 2891

W zeszłym tygodniu stało się jasne, że targi E3 2022 nie odbędą się w żadnej formie — nawet tej cyfrowej. Do niedawna jednak musieliśmy wierzyć na słowo redakcjom, które powoływały się na e-maila otrzymanego od organizatora. W końcu nadeszło oficjalne wyjaśnienie Entertainment Software Association.

Przypomnijmy, że tym razem ESA nie zdecydowała się nawet na tryb online, w jakim odbył się zeszłoroczny event. Powodem mają być obawy związane z koronawirusem. Naszym zdaniem bardziej znaczącym powodem jest postępujące odchodzenie dużych wydawców od E3 na rzecz swoich własnych konferencji. Tak czy inaczej E3 2022 na pewno nie się nie odbędzie, ale za to impreza powróci w za rok. Takie przynajmniej są plany. Stanowisko ESA w tej sprawie przekazał IGN:

Poświęcimy całą naszą energię i zasoby, by dostarczyć zrewitalizowane, fizyczne i cyfrowe doświadczenie E3 następnego lata. Niezależnie od tego, czy będziecie cieszyć się nim na sali wystawowej, czy na ulubionych urządzeniach, show w 2023 r. ponownie połączy społeczność, media i branżę w zupełnie nowym formacie i interaktywnym doświadczeniu. Nie możemy się doczekać, aby zaprezentować E3 fanom na całym świecie na żywo z Los Angeles w 2023 roku.
— Entertainment Software Association

E3 2023 jest już zatem potwierdzone. Wydawcy, którzy mieli wystąpić z konferencjami w tym roku, prawdopodobnie zorganizują własne eventy. Nas najbardziej interesuje Xbox, który może poprowadzić w czerwcu pokaz na skalę E3.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia