Dyktowanie w Microsoft Office teraz ze wsparciem dla języka polskiego!

Dyktowanie w Microsoft Office teraz ze wsparciem dla języka polskiego!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/2/2021, 6:55 PM

Liczba odsłon: 7816

Microsoft Dictate to rozszerzenie dla Office'a działające już od kilku lat, a od pewnego czasu również obsługujące język polski... przynajmniej w jakimś stopniu. Nasze testy tego dodatku z 2019 roku, kiedy próbowaliśmy za jego pomocą pisać w Wordzie, zawiodły nasze oczekiwania. Może dlatego dopiero teraz Microsoft informuje o oficjalnym wsparciu dla języka polskiego (i kilku innych języków) w Dictate dla Microsoft Office.

Microsoft Dictate to plugin napędzany przez Microsoft Cognitive Services — inteligentne usługi Azure, które odpowiadają za rozpoznawanie mowy, zawartości obrazu i wielu innych elementów. Wtyczka okazała się tak dobra, że Microsoft postanowił zintegrować ją z aplikacjami Office, takimi jak Outlook, Word i PowerPoint. Dictate konwertuje mowę na tekst i używa do tego technologii rozpoznawania mowy najwyższej klasy. Ta sama technologia napędza m.in. Cortanę i Tłumacza Microsoft. W przeciwieństwie jednak do Cortany, która do tej pory nie może się porozumiewać po polsku, Dictate wspiera nasz język — teraz już oficjalnie.

Microsoft powiadomił dziś, że oprócz dotychczas wspieranych języków, takich jak chiński uproszczony, angielski (US, UK, Australia, Kanada, Indie), francuski (Francja, Kanada), niemiecki, włoski, portugalski (Brazylia) i hiszpański (Meksyk, Hiszpania), Microsoft Dictate uzyskał wsparcie dla kolejnych języków: chińskiego (tajwańskiego), hindi, koreańskiego, polskiego, portugalskiego (Portugalia), rosyjskiego i tajskiego.

Liczymy, że dzięki temu oficjalnemu wsparciu wprowadzanie tekstu do aplikacji Office będzie działało tak, jak należy, a więc przestanie przekręcać czy ignorować polskie słowa. Ogólnie rzecz biorąc, Dictate jest świetną alternatywą do pisania na klawiaturze, bo pozwala odpocząć dłoniom i oczom, których funkcje przejmuje nasz aparat mowy. Jeśli więc wolicie mówić, niż pisać, albo lubicie mieszać te techniki, to koniecznie sprawdźcie rozszerzenie Dictate!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia