Drop - nowa funkcja Edge do udostępniania plików i notatek między urządzeniami

Drop - nowa funkcja Edge do udostępniania plików i notatek między urządzeniami

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/31/2022, 8:16 PM

Liczba odsłon: 2489

Część użytkowników Microsoft Edge Canary zyskała dostęp do nowej funkcji "Drop" ("Upuść"), która jest jeszcze jednym sposobem na udostępnianie zawartości na inne urządzenia. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja działa na zasadzie metody "przeciągnij i upuść", a także posiada widok konwersacji.

"Drop" posiada własny panel, który opcjonalnie można włączyć (jeśli mamy dostęp do funkcji) w ustawieniach wyglądu Edge. Ideą stojącą za nim jest zapewnienie użytkownikom przestrzeni na przechowywanie różnych treści zsynchronizowanych między urządzeniami. Po otwarciu panelu możemy zwyczajnie do niego przeciągnąć plik lub utworzyć notatkę, pisząc w polu wiadomości. Synchronizowana zawartość będzie dostępna na pozostałych naszych urządzeniach po otwarciu panelu w Edge.

Drop w Microsoft Edge

Dzięki widokowi konwersacji — przypominającemu czat Messengera czy Teams — zawartość będzie uporządkowana chronologicznie, a notatki i pliki będą wyglądać jak udostępnione. W tym przypadku jednak udostępniamy sobie samym. "Drop" polega na wolnym miejscu w chmurze OneDrive, dlatego przestrzeń na pliki nie jest nielimitowana. W panelu zobaczymy wskaźnik dostępnego miejsca w OneDrive oraz kod QR do zeskanowania, kierujący do aplikacji mobilnej Edge.

Drop w Microsoft Edge

Funkcję powinniśmy móc włączyć w Ustawieniach > Wygląd > Dostosuj pasek narzędzi > Przycisk Upuść, jednak w naszym przypadku "Drop" jest jeszcze niedostępny.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia