Dotykowy Office nie zadebiutuje na Windowsie

Dotykowy Office nie zadebiutuje na Windowsie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/4/2014, 10:11 AM

Liczba odsłon: 4004

Odkąd Satya Nadella objął stanowisko CEO, Microsoft nie boi się oferować swoich rozwiązań konkurencyjnym platformom. Office od kilku miesięcy jest już dostępny na iPada, wkrótce ma zagościć także na urządzeniach z Androidem. Wygląda na to, że posiadacze Surface'a czy innego tabletu z Windowsem nieprędko dostaną specjalnego, dotykowego Office'a.

Jak ujawnia Mary Jo Foley z ZDNet.com, dotykowa edycja Office'a trafi na Androida przed Windowsem. Po raz pierwszy działanie pakietu zaprezentowano na początku kwietnia, podczas konferencji BUILD. Niestety, Microsoft do tej pory nie ujawnił, kiedy planuje wprowadzić go na dotykowe "Okienka". Jak donosi raport, "Windowsowa wersja w stylu metro dotykowego Worda, Excela i PowerPointa jest teraz bardziej prawdopodobna wiosną 2015 r., aniżeli jesienią 2014, jak mówiły dotychczasowe plotki."

Office touch

Wygląda na to, że aktualnym priorytetem Microsoftu jest dostarczenie Office'a na platformę Android. "Microsoft ogłosił w marcu, że czas premiery Androidowej wersji dotykowych aplikacji nie jest jeszcze pewny. Tym niemniej słyszałam, że plan jest taki, by stały się one dostępne przed końcem kalendarzowym 2014." - pisze Foley. Co jest przyczyną przyznawania pierwszeństwa zewnętrznym platformom? Najprawdopodobniej Microsoft chce móc jak najszybciej móc konkurować z pakietem Google Docs, oferowanym przez dostawcę Androida.

Kilka dni temu Satya Nadella napisał na Twitterze: "Siła doświadczeń aplikacji poprzez platformy. Nie będziemy przywiązani do jednej aplikacji, na jedno urządzenie, w jednym miejscu". Wygląda na to, że wieloplatformowe podejście Microsoftu nabiera coraz większego znaczenia.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia