Dedykowany pasek kontrolera trafił do Xbox Game Bar na Windows 11

Dedykowany pasek kontrolera trafił do Xbox Game Bar na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/6/2022, 5:09 PM

Liczba odsłon: 3267

Windows Insiderzy mogą teraz wypróbować nową funkcjonalność o nazwie "pasek kontrolera" ("controller bar"). Jest to nowy widok w aplikacji Xbox Game Bar, który zapewnia użytkownikom kontrolera Xbox łatwy dostęp do 3 ostatnich gier i 3 zainstalowanych aplikacji launcherów, takich jak Xbox, EA czy Steam.

Pasek kontrolera otwiera się, kiedy sparujemy lub połączymy kontroler z komputerem z Windows 11 w najnowszej kompilacji Insider z kanałów Dev lub Beta. Wystarczy naciśnięcie przycisku Xbox na kontrolerze (jeśli nie jesteśmy w grze), aby wywołać pasek kontrolera i uzyskać szybki dostęp do ostatnio uruchamianych gier i aplikacji launcherów.

Pasek kontrolera w Xbox Game Bar

Kiedy już jesteśmy w grze, przycisk Xbox na kontrolerze nadal działa — tyle że zamiast paska kontrolera wywołuje całą nakładkę Xbox Game Bar z widżetami. Jeśli chodzi o sam pasek kontrolera, to prezentuje on 3 gry ostatnio uruchamiane na lokalnym urządzeniu oraz 3 aplikacje uruchomieniowe (np. Steam, Xbox, EA app).

Pasek kontrolera w Xbox Game Bar

Aby zyskać dostęp do paska kontrolera, potrzebujemy jednej z ostatnich kompilacji Windows 11 (225xx), aplikacji Xbox Insider Hub (do pobrania z Microsoft Store) oraz aplikacji Xbox Game Bar (wersja 5.722.5022.0 lub nowsza). Po zalogowaniu się na konto Microsoft jako Xbox Insider przechodzimy do "Previews" i dołączamy do "Windows Gaming preview". Funkcja stanie się aktywna po ponownym uruchomieniu komputera. Gdy połączymy lub sparujemy kontroler, pasek powinien być dostępny.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia