Czy to już RTM? October 2018 Update znów w Slow Ring.

Czy to już RTM? October 2018 Update znów w Slow Ring.

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2018, 7:19 PM

Liczba odsłon: 2163

Praktycznie po raz pierwszy w historii wersji Windows 10 Redstone 5 najnowsza kompilacja w Fast Ring przeszła do Slow Ring. Jako że build 17758 nie ma jeszcze żadnego następcy, może się okazać, że jest to już wersja RTM. Już przed trzema dniami, gdy kompilacja 17758 wchodziła do pierścienia Fast, przytaczaliśmy nieoficjalne informacje, że to podobno Release Candidate 2. Wynikać z tego miało, że RTM dla October 2018 Update może być skompilowany nawet w przyszłym tygodniu. Przejście do pierścienia Slow zdaje się te prognozy przyspieszać.

Kompilacja 17758 dostarczyła praktycznie tylko jednej zmiany funkcjonalnej związanej z Czujnikiem pamięci. Reszta to standardowe poprawki i tylko jeden znany problem o dość niewielkim znaczeniu (Ułatwieniach dostępu > Ekran > Ustaw wszystko większe, który dziedziczą kolejne kompilacje od dłuższego czasu). Wydając kompilację w Fast Ring wprawdzie znów zaznaczono, że nie jest to finalny build, a Microsoft nadal pracuje nad sprawdzaniem finalnego kodu, by przygotować go na publiczne wydanie, ale znów - Slow Ring zmienia tę perspektywę.

October 2018 Update według nazwy zostać ma wydany w październiku, według nieoficjalnych źródeł - dokładnie w połowie października. Oznaczenie wersji (1809) sugeruje jednak, że wersja RTM zostanie skompilowana jeszcze we wrześniu. Wiele wskazuje więc na to, że 17758 może być faktycznie podstawowym buildem dla RTM, dla którego Microsoft będzie już tylko wydawał niewielkie aktualizacje "po kropce", niezmieniające głównego numeru wersji. Możliwe zatem, że kompilacje o nowych numerach podstawowych będą się ukazywać już tylko w Skip Ahead dla wiosennej aktualizacji 19H1.