Czat Bing z dziennym limitem zapytań

Czat Bing z dziennym limitem zapytań

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2023, 2:37 PM

Liczba odsłon: 2461

Czat Bing oparty na technologii OpenAI, twórców ChatGPT, jest w ostatnich dniach intensywnie testowany przez użytkowników wersji podglądowej. Niektórzy prowadzą z nim długie rozmowy i w zasadzie trudno im się dziwić, w końcu dotąd nie było tak przystępnej możliwości konwersacji ze sztuczną inteligencją. Pojawią się jednak ograniczenia.

W niedawnym podsumowaniu Microsoft pisał, że bardzo długie sesje czatu mogą dezorientować model AI w nowym Bing. Aby odpowiedzieć na ten problem, gigant zaimplementował pewne zmiany:

Począwszy od dziś, funkcja czatu będzie ograniczona do 50 kolejek dziennie i 5 kolejek na sesję. Kolejka jest wymianą konwersacyjną, która obejmuje zarówno pytanie użytkownika, jak i odpowiedź Bing.

Nasze dane pokazały, że przeważająca większość z Was odnajduje odpowiedzi, których szuka, w ciągu 5 kolejek, a jedynie ~1% konwersacji czatu ma 50+ wiadomości. Po tym, jak sesja czatu przekroczy 5 kolejek, dostaniecie propozycję rozpoczęcia nowego tematu. Pod koniec każdej sesji czatu kontekst musi być wyczyszczony, aby model nie ulegał dezorientacji. Po prostu kliknijcie miotły po lewej stronie pola wyszukiwania, aby zacząć od nowa.

— Microsoft

Ograniczenie do 5 kolejek na sesję i 50 kolejek dziennie to najwyraźniej tymczasowe rozwiązanie. Microsoft dodaje, że wraz z napływem feedbacku będzie eksplorował możliwości zwiększenia limitów, aby dalej rozwijać doświadczenia wyszukiwania i odkrywania w nowym Bing.