Czat Bing wkrótce z lepszym formatowaniem matematycznym

Czat Bing wkrótce z lepszym formatowaniem matematycznym

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/29/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 828

Od kilku lat w rozwiązywaniu zadań matematycznych może nam pomóc Microsoft Math Solver, zintegrowany z OneNote, Bing, Czytnikiem immersyjnym i dostępny jako aplikacja na Androida i iOS. Tę samą funkcjonalność oferuje też nowy Bing Chat. Do tej pory jednak zapis formuł matematycznych nieco kulał. Dzięki ostatnim zmianom jest on już poprawny.

Czat Bing można poprosić o wiele rzeczy, wliczając w to rozwiązanie zadania matematycznego. Dotychczas, aby uzyskać prawidłowo sformatowane wyniki, lepiej było jednak skorzystać z aplikacji Math Solver. Bing tymczasem nadal ewoluuje i według Microsoftu jest już w stanie sobie poradzić z tym skomplikowanym rodzajem zapisu.

Mikhail Parakhin poinformował na Twitterze, że szczęśliwy 10% spośród użytkowników nowego Bing może już zobaczyć ładnie sformatowany zapis matematyczny. Wkrótce dotrze on do pozostałych testerów we wszystkich trybach Czatu Bing. Jeśli będziecie zadawać pytania, na które odpowiedzi zawierają szczególne symbole, powinny one niebawem już w całości wyświetlać się prawidłowo.