Copilot w zasobniku systemowym Windows 11 (build 23595 w Dev Channel)

Copilot w zasobniku systemowym Windows 11 (build 23595 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/29/2023, 7:45 PM

Liczba odsłon: 894

Po dwutygodniowej przerwie Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizacje w kanałach Dev i Canary. Zaczynamy od tej pierwszej. Build 23595 umieszcza ikonę Copilota w nowym miejscu oraz wprowadza trochę ulepszeń związanych z udostępnianiem, wprowadzaniem odręcznym, Menedżerem zadań i Ustawieniami, a także poprawki błędów.

Windows 11: nowości w kompilacji 23595 w Dev Channel

Windows Copilot

Microsoft zmienia sposób wyświetlania Copilota w Windows na pasku zadań. Teraz znajduje się on w zasobniku systemowym (systray) po prawej stronie, dzięki czemu jest łatwiej dostępny i otwiera się w pobliżu swojej ikony. W ramach tej zmiany przeniesiono przycisk "Pokaż pulpit" do prawego krańca paska zadań. W razie potrzeby można to zmienić w Ustawieniach > Personalizacja > Pasek zadań (lub kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek zadań i od razu przejść do ustawień).

Windows Copilot na pasku zadań Windows 11

W tej kompilacji wprowadzono też ponownie zmiany z builda 23570, które umożliwiły otwieranie Windows Copilota na wielu monitorach.

Udostępnianie w Windows

Jeśli jesteś zalogowany/a na koncie Microsoft Entra ID (dawniej Azure AD), to obok udostępniania kontaktom w Microsoft Teams (szkolnym lub służbowym) możesz także udostępniać bezpośrednio na kanałach i czatach grupowych Microsoft Teams bezpośrednio w windowsowym oknie udostępniania.

Windows Ink

Dodano możliwość wprowadzania odręcznego w niektórych polach tekstowych w językach, takich jak: chiński uproszczony (Chiny), angielski (Australia), angielski (Kanada), angielski (Indie), angielski (Wielka Brytania), francuski (Kanada), francuski (Francja), niemiecki (Niemcy), włoski (Włochy), japoński (Japonia), koreański (Korea), portugalski (Brazylia), hiszpański (Meksyk) i hiszpański (Hiszpania). Obejmuje to również dokładniejszą technologię rozpoznawania, gesty umożliwiające usuwanie, zaznaczanie, łączenie i dzielenie słów, a także wstawienie nowej linii.

Udostępnianie w pobliżu

W tej kompilacji zaczęła być wdrażana możliwość odkrywania i udostępniania plików na urządzenia z Androidem w trybie odkrywania poprzez Bluetooth, w sekcji Udostępnianie w pobliżu w oknie udostępniania Windows.

Menedżer zadań

Poprawiono grupowanie procesów na karcie Procesy.

Ustawienia

Ta aktualizacja rozpoczyna wdrażanie powiadomień związanych z kontem Microsoft na stronie głównej Ustawień i w menu Start. Możesz zarządzać powiadomieniami Ustawień w Ustawieniach > Prywatność i bezpieczeństwo > Ogólne. Przemianowano również Xbox Game Bar na Game Bar i rozpoczęto aktualizowanie odniesień do Azure Active Directory (AAD) na Entra ID.

Poprawki błędów

Pulpity

  • Rozwiązano problem z przesuwaniem się niestandardowych tapet podczas przełączania pulpitów.

Znane problemy

Menu Start

  • Sekcja "Polecane" jest pusta u niektórych Insiderów.

Copilot w Windows

  • Przy pierwszym uruchomieniu lub po odświeżeniu Copilota w Windows z użyciem dostępu głosowego należy użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby kliknąć przycisk "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/29/announcing-windows-11-insider-preview-build-23595-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia