Copilot w aplikacji Zdjęcia na Windows 11

Copilot w aplikacji Zdjęcia na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/3/2024, 2:20 PM

Liczba odsłon: 628

Microsoft po cichu dodał wtyczkę Copilot dla aplikacji Zdjęcia. Wygląda na to, że jej możliwości są jeszcze dość ograniczone, niemniej jednak pełna integracja wydaje się być w drodze. Dzięki temu Copilot w Windows może wykonywać nasze różne polecenia w domyślnej przeglądarce zdjęć na Windows 11.

Aplikacja Zdjęcia Microsoftu otrzymuje plugin Windows Copilot, który jest używany do działań, takich jak tworzenie/przeglądanie pokazów slajdów i ustawiania tła pulpitu. Jest dostępny w aplikacji w wersji 2024.11030.22001.0 – informuje PhantomOcean3 🌳 (@PhantomOfEarth). Jeśli korzystasz już z tej wersji, możesz otworzyć Copilota w Windows, udać się do sekcji wtyczek i włączyć Zdjęcia (Microsoft Photos).

Copilot w aplikacji Zdjęcia na Windows 11

Integracja nie jest jeszcze pełna i w niektórych przypadkach Copilot jest bezradny. Przykładowo na polecenie "pokaż mi moje ulubione obrazy" odpowiedział, że "przeprasza, ale nie jest w stanie pozyskać Twoich ulubionych obrazów w tym momencie". Przypomina to niestety działanie Copilota w Microsoft 365, który mimo ogólnej dostępności potrafi wyłożyć się nawet przy niektórych bardzo prostych zadaniach. Tu natomiast asystent AI nadal jest kryty dopiskiem "Preview".

Z drugiej strony na polecenie "ustaw tło pulpitu z moich ulubionych" Copilot odpowiedział "Otworzyłem Zdjęcia na Twoich ulubionych zdjęciach. Wybierz te, które chcesz ustawić jako tło pulpitu". W otwartym obok oknie aplikacji użytkownik mógł dokończyć to zadanie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-adding-a-copilot-plugin-to-the-photos-app-to-help-create-slideshows-and-more/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia