Copilot w Microsoft Stream. Analiza wideo z AI

Copilot w Microsoft Stream. Analiza wideo z AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/21/2024, 7:20 PM

Liczba odsłon: 187

Wideo to jedna z najpotężniejszych i najbardziej angażujących form prezentacji. Kiedy jednak chcemy znaleźć na nagraniu konkretne szczegóły, zwykle zajmuje to trochę czasu. Możemy potrzebować obejrzeć całe wideo albo ręcznie skakać po fragmentach. Aby szybciej wydobywać informacje z wideo, nieocenioną pomocą będzie sztuczna inteligencja. W przypadku Microsoft Stream będzie to Copilot dla Microsoft 365.

Copilot w Stream wyznacza nowe standardy wydobywania znaczących informacji i wglądów z wideo w Twojej organizacji – czy to z nagrań spotkań Teams, spotkań ratusza, demonstracji produktów, samouczków czy filmów od pracowników pierwszej linii. Copilot pomoże Ci uzyskać to, czego potrzebujesz, w ciągu paru sekund. Możesz go użyć, aby:

  • Podsumować dowolne wideo i zidentyfikować ważne punkty, które potrzebujesz obejrzeć.
  • Zadać pytania i otrzymać wglądy na temat długich lub szczegółowych filmów.
  • Zlokalizować, gdzie są omawiane osoby, zespoły lub tematy, i móc wskoczyć do tego fragmentu.
  • Zidentyfikować wezwania do działania i możliwości udzielenia pomocy.

Copilot będzie dostępny we wszystkich miejscach, w których oglądasz wideo w Microsoft 365, takich jak SharePoint, Teams, Viva Engage i aplikacja przeglądarkowa Stream. Aby zacząć, wejdź na stronę startową Stream. Jeśli wideo nie ma transkrypcji, musisz najpierw ją wygenerować. Następnie kliknij sugerowany prompt w polu Copilota, np. "Podsumuj to wideo". Copilot dostarczy Ci odpowiedź wraz ze znacznikami czasowymi, które możesz kliknąć, aby przeskoczyć do danego fragmentu wideo.

W polu tekstowym Copilota możesz zadawać mu dowolne pytania związane z wideo. Jeśli przykładowo jesteś project managerem przydzielonym do nowego projektu konstrukcyjnego, możesz zapytać:

  • Jakie są ostatnie aktualizacje i problemy w projekcie?
  • Czy temu projektowi kończy się czas lub budżet?
  • Czy zidentyfikowano nowe ryzyka i jak można nimi zarządzać?
  • Czy istnieją jakieś wyzwania związane z dystrybucją materiałów do rozproszonych miejsc pracy?
  • W jaki sposób projekt miejsca jest dostosowany do pracy hybrydowej?

Oprócz tego Microsoft ogłosił, że Microsoft 365 Chat pozwala zadawać pytania dotyczące zawartości w organizacji użytkownika, wliczając w to zawartość wideo.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-stream-blog/introducing-copilot-in-microsoft-stream/ba-p/3929109

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia