Copilot w Intune dostępny od 1 kwietnia. Co potrafi?

Copilot w Intune dostępny od 1 kwietnia. Co potrafi?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/15/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 405

Wkrótce nowe usługi sztucznej inteligencji Microsoftu staną się szerzej dostępne. 1 kwietnia 2024 roku Microsoft Copilot for Security stanie się ogólnodostępny, a Copilot w Intune zotanie udostępniony w wersji Public Preview. W jaki sposób Copilot może pomóc administratorom IT?

Microsoft Intune jest u progu transformacji zarządzania i ochrony punktów końcowych dzięki Microsoft Copilot, wprowadzającemu dla organizacji nowe sposoby ochrony i zwiększania produktywności pracowników oraz upraszczania operacji IT i związanych z bezpieczeństwem. 1 kwietnia 2024 r. rozpocznie się nowa era zarządzania punktami końcowymi wraz z publiczną wersją zapoznawczą Copilot w Intune.
— Stefan Kinnestrand i Shravana Mukherjee, Microsoft

Microsoft Copilot in Intune

Podobnie jak w innych aplikacjach, tak również w Microsoft Intune Copilot będzie dostarczał wglądy napędzane przez AI i dostosowane do potrzeb organizacji, takich jak szybkie rozwiązywanie problemów użytkowników końcowych i upewnianie się, że zasady i ustawienia są skonfigurowane, by zapewnić bezpieczną optymalizację wyników biznesowych. Dzięki pomocy generatywnej AI administratorzy IT i specjaliści bezpieczeństwa będą mogli zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku przy zarządzaniu zasadami i rozwiązywaniu problemów z urządzeniami oraz aplikacjami.

Microsoft Copilot in Intune

Copilot będzie mógł wydobywać wymagane informacje w Intune, analizować dane i prowadzić w trakcie rozwiązywania problemów na wszystkich zarządzanych urządzeniach, w tym na Windows 365 Cloud PCs. Może on szybko analizować kody błędów powiązane z aplikacjami, zasadami, aktualizacjami, skryptami i wdrożeniami, a następnie porównywać ustawienia między urządzeniami, by zidentyfikować potencjalnie błędne konfiguracje. Copilot in Intune może też m.in. dostarczyć podsumowanie ustawień zasad i ich wpływu na bezpieczeństwo, co pozwoli uniknąć żmudnej, ręcznej roboty.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-intune-blog/microsoft-introduces-a-preview-of-copilot-in-intune/ba-p/4083276

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia