Copilot i nowe funkcje w przeglądarce plików Microsoft 365

Copilot i nowe funkcje w przeglądarce plików Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/22/2024, 8:30 PM

Liczba odsłon: 379

Microsoft ogłosił dziś trochę nowości w przeglądarce plików pakietu Microsoft 365. Otwiera się ona domyślnie, gdy uzyskujesz dostęp do plików spoza pakietu Office z OneDrive, SharePoint lub Teams i umożliwia podgląd plików bez ich pobierania i posiadania odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Jedną z głównych nowości jest integracja z Copilotem.

Czy to PDF, wideo, rysunek CAD czy projekt Photoshopa, przeglądarka plików w Microsoft 365 umożliwia ich otwarcie i wyrenderowanie ich zawartości. W sumie obsługuje ona ponad 300 typów plików i posiada trochę podstawowych możliwości edycji obrazów i adnotacji plików. Teraz ta sekcja zaliczyła istotny redesign i aktualizację funkcji.

Copilot i nowe funkcje w przeglądarce plików Microsoft 365
Przeglądarka plików w Microsoft 365 – stary wygląd

Copilot i nowe funkcje w przeglądarce plików Microsoft 365
Przeglądarka plików w Microsoft 365 – nowy wygląd

Zaktualizowany interfejs jest bardziej intuicyjny, łatwiejszy w nawigacji i lepiej dopasowany do rosnącej liczby funkcji, które będą pojawiać się w przyszłości. Dziś dotarło do przeglądarki plików kilka nowości, w tym:

  • Ulepszenia wydajności: Twoje pliki wyświetlają się do 2x szybciej niż w poprzedniej wersji.
  • Copilot: korzystaj z usługi Copilot dla Microsoft 365, aby otrzymywać podsumowania plików i odpowiedzi na pytania dotyczące zawartości plików, a także wydobywać z nich informacje.
  • Widok "Osoby": zobacz listę osób, które mają dostęp do pliku, klikając obraz osób.
  • Ulubione: dodaj pliki do listy ulubionych, klikając ikonę gwiazdki.
  • Otwórz w aplikacji: jeśli potrzebujesz pełnej interakcji z plikiem, wybierz tę opcję, a plik otworzy się w swojej natywnej aplikacji. Po zakończeniu pracy możesz zapisać zmiany, a plik zsynchronizuje się z powrotem z OneDrive.
  • Usuwanie stron i scalanie PDF-ów: możesz usuwać strony z dokumentów PDF i scalać wiele PDF-ów w jeden.
  • Adnotacje: dodawaj adnotacje i rysuj w plikach wielu typów, w tym .ai, .dwg, .epub, .pdf, .rtf i .tiff. Możesz wyświetlać lub ukrywać adnotacje, klikając ich ikonę.
  • eSignatures: bezpiecznie żądaj podpisów elektronicznych bezpośrednio w przeglądarce plików.

Aktualizacja przeglądarki plików zaczyna być wdrażana na całym świecie u klientów OneDrive dla firm i klientów SharePoint, w tym klientów GCC. Jeszcze w tym roku zmiany te trafią do przeglądarki plików w Microsoft Teams.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/introducing-new-capabilities-for-file-viewer-in-microsoft-365/ba-p/4089244

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia