Copilot i Microsoft Loop dostępne dla użytkowników edukacyjnych

Copilot i Microsoft Loop dostępne dla użytkowników edukacyjnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/18/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 400

Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja może w dobry sposób wspomagać procesy edukacji – jak zresztą wszystkie inne dziedziny życia i pracy. Od sierpnia zeszłego roku Microsoft udostępnia wersję zapoznawczą Copilota klientom edukacyjnym, a od niedawna ta dostępność jest szersza (i będzie jeszcze bardziej w tym roku). Ponadto dla użytkowników edukacyjnych dostępny będzie Microsoft Loop.

W zeszłym miesiącu z ekscytacją ogłosiliśmy szereg rozszerzeń Microsoft Copilot dla odbiorców edukacyjnych. Copilot z komercyjną ochroną danych będzie dostępny dla wszystkich pracowników i studentów wyższych uczelni, którzy ukończyli 18 rok życia, wliczając w to użytkowników naszych darmowych ofert. A od 1 stycznia 2024 r. nauczyciele i pracownicy sektora edukacji uzyskali możliwość zakupu usługi Copilot dla Microsoft 365.

Już teraz obserwujemy, jak innowacyjne organizacje, takie jak The University of Hong Kong, The University of Manchester oraz GEMS Education przecierają szlaki jako pierwsi użytkownicy. W tym tygodniu przekazaliśmy kolejne aktualizacje, w tym o kwalifikowaniu się klientów Office 365 A3 i A5 for faculty oraz o usunięciu wymagania minimum 300 stanowisk, aby wspierać organizacje wszystkich rozmiarów.

Microsoft Loop to elastyczna, napędzana przez AI aplikacja do współpracy, która pomoże Wam myśleć, planować i tworzyć wspólnie. Z ekscytacją informujemy, że Loop będzie dołączony do planów Microsoft 365 A3 i A5, wliczając w to Student Use Benefit, na początku marca 2024. Klienci z Office 365 A1 mogą nadal tworzyć obszary robocze i strony do 30 czerwca 2024, a następnie będą mogli uzyskiwać do nich dostęp.


— Microsoft Education Team

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2024/01/unlocking-productivity-and-personalizing-learning-with-ai