Copilot dla Telegrama: nowa integracja już dostępna

Copilot dla Telegrama: nowa integracja już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/28/2024, 3:35 PM

Liczba odsłon: 248

Od zeszłego roku Microsoft Copilot pojawia się przede wszystkim we własnych produktach giganta oprogramowania, takich jak Bing, Edge, aplikacje Microsoft 365, Skype i Windows. Najwyraźniej przyszedł już czas na zewnętrzną ekspansję. Copilot jako asystent konwersacyjny pojawił się już wcześniej w komunikatorach Teams i Skype. Najnowsza integracja tego typu obejmuje Telegram.

Copilot to osobisty asystent generatywnej sztucznej inteligencji oparty na modelu GPT i wyszukiwarce Bing, dostępny w Telegramie. Copilot dla Telegrama używa języka naturalnego, aby udzielać odpowiedzi na różne tematy, od poszukiwania wiedzy, przez wskazówki dotyczące podróży, aktualizacje sportowe, po rekomendacje filmów. Pozwól, aby Copilot poprawił Twoje wrażenia z korzystania z Telegrama dzięki szybkiej pomocy i niekończącej się ciekawości – czytamy na oficjalnej stronie tej integracji. Dowiadujemy się z niej, że z Copilota można już korzystać w aplikacji Telegram zarówno desktopowej i mobilnej, jak i w przeglądarce. Usługa jest dostępna w wersji beta i jest darmowa dla wszystkich użytkowników.

Copilot w Telegramie pozwala robić niemal wszystko to, co w innych miejscach, czyli m.in. wyszukiwać informacje, planować podróże, uzyskiwać wskazówki dotyczące podróży, fitnessu, rozrywki i większości istniejących tematów czy po prostu swobodnie rozmawiać na czacie ze sztuczną inteligencją. Piszemy "niemal wszystko", bowiem póki co ta integracja obejmuje tylko czat tekstowy. Najwyraźniej znaczy to, że nie ma jeszcze możliwości generowania i przesyłania obrazów jako danych wejściowych ani rozmawiania za pomocą głosu.

Podobnie jak w Teams i Skype, Copilot w Telegramie jest dostępny jako kontakt (bot), z którym możemy rozmawiać na czacie. Po prostu wpisz swoje pytanie, instrukcję lub myśl, tak jak robisz to na każdym czacie 1-1, i pozwól Copilotowi udzielić Ci odpowiedzi, sugestii i nie tylko – wyjaśnia Microsoft. Aby zacząć z tego korzystać, otwórz ten link.

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/edge/copilot-for-social

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia