Copilot będzie mógł uruchamiać się wraz z Windowsem

Copilot będzie mógł uruchamiać się wraz z Windowsem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/30/2023, 2:30 PM

Liczba odsłon: 850

Windows 11 Insider Preview build 23575, wydany 27 października w Dev Channel, zawiera jedną ukrytą funkcjonalność związaną z Windows Copilot. Okazuje się, że systemowy asystent AI może uruchamiać się razem z Windowsem, tak aby był dostępny od razu po zalogowaniu. Odpowiada za to normalnie ukryte ustawienie, które można odblokować.

Copilot w Windows, choć został wydany publicznie w aktualizacji Moment 4 Update w ramach Windows 11 22H2, nadal nie jest w pełni zintegrowany z systemem, a oficjalnie nie jest też jeszcze dostępny dla użytkowników z UE. Brakuje choćby opcji dodania go do aplikacji autostartu. Taka możliwość pojawiła się tymczasem w ostatnim buildzie Dev. Po jej odblokowaniu w Ustawieniach > Personalizacja > Copilot w Windows dostępna jest nowa opcja: Otwórz Copilota, gdy uruchomi się Windows.

Windows Copilot - ustawienia

Aby odblokować to ustawienie, trzeba skorzystać z narzędzia ViveTool, wprowadzając polecenie vivetool /enable /id:45690501 i uruchamiając ponownie komputer. Trzeba jednak pamiętać, że ustawienie jest ukryte i nie zostało ogłoszone przez Microsoft. Może więc działać niestabilnie i powodować problemy. W razie potrzeby działanie można cofnąć poleceniem vivetool /disable /id:45690501.

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-testing-copilot-autostart-and-a-new-settings-section-in-windows-11/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia