ChatGPT można teraz integrować z aplikacjami poprzez API

ChatGPT można teraz integrować z aplikacjami poprzez API

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/2/2023, 7:45 PM

Liczba odsłon: 1611

ChatGPT oprócz własnej aplikacji internetowej i istniejących bądź dopiero zapowiadanych integracji z przeglądarkami i aplikacjami Microsoftu praktycznie nie jest nigdzie więcej dostępny. Niebawem jednak się to zmieni i nastąpi prawdziwy wysyp czatbotów na stronach i w aplikacjach. OpenAI zaczyna bowiem udostępniać interfejsy API ChatGPT i Whisper.

Co się niezbyt udało wcześniej istniejącym rozwiązaniom, takim jak Microsoft Bot Framework, teraz bez wątpienia uda się OpenAI. Firma ogłosiła, że deweloperzy mogą teraz integrować modele ChatGPT i Whisper ze swoimi produktami poprzez API. Daje to programistom dostęp nie tylko do czatu, ale również do najnowocześniejszych możliwości językowych oraz zamiany mowy na tekst.

Poprzez serię optymalizacji obejmujących cały system osiągnęliśmy 90% redukcję kosztów ChatGPT od grudnia, a teraz przekazujemy te oszczędności użytkownikom API. Deweloperzy mogą teraz używać naszego open-source'owego modelu Whisper large-v2 w API ze znacznie szybszymi i tańszymi efektami. Użytkownicy API ChatGPT mogą spodziewać się nieustannych ulepszeń modelu i opcji wyboru dedykowanej pojemności w celu głębszej kontroli nad modelami. Uważnie słuchaliśmy też opinii naszych programistów i udoskonaliliśmy nasze warunki korzystania z API, aby lepiej odpowiadały ich potrzebom.
— OpenAI

Udostępniony wczoraj model ChatGPT — gpt-3.5-turbo — to ten sam model, którego używa sam ChatGPT. Jego cena wynosi $0.002 za 1000 tokenów, czyli 10x taniej niż w przypadku istniejących modeli GPT-3.5. Jest to również najlepszy model dla wielu zastosowań innych niż czat. OpenAI mówi, że wielu testerów migrowało z text-davinci-003 do gpt-3.5-turbo bez wprowadzania większych zmian.

Dzięki otwarciu ChatGPT na implementacje w zewnętrznym oprogramowaniu możemy spodziewać się prawdziwej eksplozji AI. Czatboty i pokrewne rozwiązania będą pojawiać się np. w sklepach internetowych, platformach szkoleniowych czy komunikatorach.