CEO Slack wierzy, że Microsoft chce uśmiercić jego firmę za pomocą Teams

CEO Slack wierzy, że Microsoft chce uśmiercić jego firmę za pomocą Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/27/2020, 1:57 PM

Liczba odsłon: 1778

Slack generalnie nie przepada za Teams. Początków antagonizmu można chyba doszukiwać się w propozycji wykupienia firmy przez Microsoft. Jako że nie doszło to do skutku, gigant stworzył własną platformę, która szybko wzrosła ponad rywala z dłuższym stażem na rynku. Niechęć do konkurenta wyraża szczególnie CEO Slack, który sądzi, że Microsoft obsesyjnie pracuje nad uśmierceniem jego firmy. Nie jest jednak tak oczywiste, kto i na czyim punkcie ma tu naprawdę obsesję.

Stewart Butterfield, szef Slacka, swego czasu mówił, że Teams nie jest dla niego konkurencją. Nieco później — że przejmuje użytkowników Office 365. W ostatnim wywiadzie dla The Verge twierdzi, że mimo faktu, iż Teams jest usługą połączeń głosowych i wideo, Microsoft czerpie korzyści z narracji, że Teams jest rywalem Slacka.

Microsoft jest być może niezdrowo zaabsorbowany zabijaniem nas, a Teams jest środkiem do tego. Teams jest jednak bardziej bezpośrednim rywalem dla Zoom. Jeśli oglądasz ich zapowiedzi produktów i czytasz ogłoszenia prasowe, jeśli spojrzysz na wymieniane funkcje, jeśli pomyślisz o tych 100 milionach ludzi, którzy wyemigrowali ze Skype dla Firm do Teams — to połączenia głosowe i wideo. A Slack ma bardzo ograniczone wbudowane możliwości głosowe i wideo, jednak to nie dlatego ktokolwiek decyduje się na używanie Slacka.
— Stewart Butterfield, CEO Slack

Butterfield odniósł się również do raportu Microsoft z lipca 2019 roku, w którym porównał liczbę dziennych użytkowników Teams i Slack. CEO podkreślił, że żadna firma, w tym Microsoft, do tej pory tego nie zrobiła.

Teams vs Slack

Microsoft Teams jest praktycznie od samego początku atakowany przez przedstawicieli Slacka, wliczając w to jego CEO. To nawet zrozumiałe, bo Microsoft chciał swego czasu wykupić platformę, jednak firma nie była tym zainteresowana. Gigant z Redmond stworzył więc własne rozwiązanie, które poważnie zagroziło Slackowi. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości — duże firmy chętniej wybierają Microsoft Teams, a on sam pokonał Slacka, Google Hangouts i Facebook Workplace i jest najszybciej rozwijającą się aplikacją Office 365 i jednym z najlepszych produktów Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia