Bogatszy podgląd linków w Word dla sieci Web

Bogatszy podgląd linków w Word dla sieci Web

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/22/2024, 3:00 PM

Liczba odsłon: 404

Hiperłącza osadzone w tekście dokumentu Worda to nic nowego. Aplikacje pakietu Office/Microsoft 365 pozwalają na to od kilku dekad. Interesującą kwestią jest natomiast obsługa tych linków. Aby nie musieć od razu otwierać strony w przeglądarce, Word zapewnia podgląd bez wychodzenia z dokumentu.

Word dla sieci Web umożliwia teraz podgląd linkowanych stron de facto bez otwierania linka, a także podgląd nagłówków i zakładek w dokumentach. Kiedy przeglądasz dokument Worda, może on zawierać łącza do innych plików Office lub witryn internetowych. Wcześniej, aby zobaczyć, do czego prowadzi link, trzeba było go kliknąć i opuścić dokument. Teraz, dzięki podglądowi, możesz szybko sprawdzić zawartość łącza i zdecydować, czy jest warty otwierania.

Bogatszy podgląd linków w Word Online Bogatszy podgląd linków w Word Online

Po kliknięciu linka zobaczysz okienko z podglądem. Znajduje się w nim tytuł strony, grafika, adres URL i opis (jeśli są dostępne). Ułatwia to podjęcie decyzji, czy w ogóle taki link warto otwierać. Ponadto interakcja z linkami została ułatwiona. Możesz teraz wykonywać akcje, takie jak kopiowanie, edytowanie i usuwanie linku, klikając odpowiednie przyciski w okienku podglądu.

Aby korzystać z tej funkcji, potrzebujesz włączyć Opcjonalne środowiska połączone. W tym celu kliknij Plik > O programie > Ustawienia prywatności i zaznacz pole przy opcji Włącz opcjonalne środowiska połączone, a następnie kliknij OK.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/preview-links-in-word-for-the-web