Błędy powodujące obrócenie ekranu o 180 stopni w Skype UWP zostały wyeliminowane

Błędy powodujące obrócenie ekranu o 180 stopni w Skype UWP zostały wyeliminowane

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 1/15/2018, 1:40 PM

Liczba odsłon: 1851

Od pewnego czasu użytkownicy Skype UWP dla Windows 10 Mobile doświadczali wyjątkowo nietypowego błędu – podczas wykonywania połączeń wideo z wykorzystaniem frontowej kamery wyświetlany na ekranie obraz stawał się obrócony o 180 stopni. Początkowo wystąpienie usterki tego typu wydawać się może śmiesznie, jednakże po chwili przemyślenia łatwo zauważyć powiązane z nią implikacje. W chwili obecnej większość użytkowników Windows 10 Mobile stanowią w końcu firmy, ciężko zaś sprawiać profesjonalne wrażenie podczas kontaktu z klientem gdy obraz z kamery wisi do góry nogami. Oczywiście Microsoft wziął się za naprawę usterki niemal od razu po napłynięciu raportów, teraz zaś stosowane aktualizacje zostały wprowadzone.

Skype UWP

Oczywiście najnowsza aktualizacja Skype UWP dla Windows 10 Mobile (12.13.274) dostępna w kręgu Fast Ring nie ogranicza się wyłącznie do naprawy ostatnich problemów z kamerą podczas wideokonferencji – poprawiona została również stabilność oraz wydajność całej aplikacji. Rzecz jasna naprawiono przy okazji cały szeregów pomniejszych błędów i usterek, które zdarzały się stosunkowo rzadko. Nie oznacza to oczywiście, że komunikator Microsoftu w pełni wolny jest od błędów – te w końcu zawsze się znajdą, niezależnie od testowanego programu.

Pod znakiem zapytania stoi to, jak długo gigant z Redmond zamierza jeszcze aktualizować swoje aplikacje dostosowane do formatu UWP – w końcu użytkownicy przywitali je z umiarkowanym entuzjazmem, zaś na horyzoncie już zaczynają pojawiać się coraz liczniejsze aplikacje PWA…

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia