BlackBerry Messenger dostępny dla wszystkich smartfonów z WP 8

BlackBerry Messenger dostępny dla wszystkich smartfonów z WP 8

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 7/31/2014, 9:25 PM

Liczba odsłon: 2222

Minęło już ponad pięć miesięcy, odkąd BlackBerry zaprzeczał planom wydania swojego komunikatora na platformę Windows Phone a potem zmienił zdanie. Dzisiaj stosunkowo krótka droga zamkniętego testowania aplikacji dobiegła końca – publiczna edycja beta trafiła do Sklepu Windows.

Zamknięta wersja beta trafiła bowiem do użytkowników na początku tego miesiąca. Dzisiaj możemy pobrać już niemal w pełni funkcjonalnego klienta BlackBerry Messengera i komunikować się z milionami jego użytkowników na całym świecie. "Niemal w pełni", gdyż niektóre z możliwości dostępnych na innych platformach nie zostały jeszcze do okienkowej wersji zaimplementowane. Najbliższe miesiące mają jednak wedle zapewnień Bryana Biniaka, odpowiedzialnego za projekty Developer Experience w Microsofcie, przynieść wyrównanie tych różnic.

BBM

Mimo sezonu wakacyjnego w ostatnim czasie odnotowujemy bardzo duży ruch na rynku aplikacji dla Windows Phone. Aktualizacja do wersji 8.1 z pewnością pomogła mobilnym okienkom zyskać na rozgłosie, ale to właśnie w deweloperach aplikacji leży obecnie największa nadzieja dla WP 8.1, bo to od ich aktywności a także jakości i różnorodności ich produktów zależy w dużej mierze wielkość sukcesu mobilnego systemu Microsoftu.

BlackBerry Messenger jest do pobrania w Sklepie Windows Phone.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia