Biznesowy SkyDrive z większą przestrzenią dyskową

Biznesowy SkyDrive z większą przestrzenią dyskową

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 9/2/2013, 4:48 PM

Liczba odsłon: 3332

Microsoft uaktualnił SkyDrive Pro - biznesową usługę przechowywania danych w chmurze dostępną dla wszystkich posiadaczy subskrypcji Office 365. W nowym wydaniu zwiększono użytkownikom nie tylko ilość dostępnej przestrzeni dyskowej, ale także maksymalny dopuszczalny rozmiar pojedynczego pliku.

Na oficjalnym blogu Office 365 Microsoft poinformował o kilku ważnych zmianach poczynionych w usłudze SkyDrive Pro - biznesowej wersji znanego wszystkim dysku w chmurze, umożliwiającego pracownikom przechowywanie, synchronizację i udostępnianie plików w obrębie wielu urządzeń i przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.

Do tej pory SkyDrive Pro oferował taką samą przestrzeń dyskową, co jego darmowy i ogólnodostępny odpowiednik, czyli 7 GB. Zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów limit ten został teraz zmieniony, umożliwiając subskrybentom Office 365 przechowywanie w tej usłudze do 25 GB danych. Zmianie uległ także limit dotyczący rozmiaru pojedynczego pliku, który wynosi teraz 2 GB. Dodatkowo do 90 dni wydłużono okres przechowywania w koszu usuniętych plików, zanim zostaną one bezpowrotnie utracone. Co do zwiększonej pojemności przestrzeni dyskowej w chmurze, to niestety Microsoft nie zamierza w najbliższym czasie zmieniać limitu w standardowej, bezpłatnej wersji SkyDrive.

To jednak nie wszystkie nowości w SkyDrive Pro, bowiem od teraz administratorzy SharePoint Online, korzystając z wykupionej dla firmy przestrzeni dyskowej, mogą zwiększyć użytkownikom przestrzeń w chmurze do 50 GB lub 100 GB i mogą to zrobić nawet dla 25 użytkowników jednocześnie. Jako że opcja ta wymaga centrum administracji SharePoint Online, nie jest ona dostępna w usługach Office 365 Small Business i Small Business Premium.

Nowością jest także widok Shared with Me (Współdzielone ze mną), która pozwala klientom szybko odnaleźć i uzyskać dostęp do dokumentów udostępnionych im przez innych użytkowników, nawet jeśli znajdują się one na należących do nich kontach.

Microsoft zapowiedział także, że pracuje obecnie nad wprowadzeniem do SkyDrive Pro domyślnie włączonej funkcji przechowywania wersji, która będzie zdolna przechowywać w nowych bibliotekach do 10 wersji dokumentów, uniemożliwiając tym samym użytkownikom ich utratę.