Biuletyny bezpieczeństwa od teraz w jednym miejscu w sieci

Biuletyny bezpieczeństwa od teraz w jednym miejscu w sieci

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/29/2014, 5:56 PM

Liczba odsłon: 2089

Tradycyjnie już w każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft wypuszcza serię biuletynów bezpieczeństwa, popularną jako "Patch Tuesday". Ilość pojawiających się łatek była jednak na tyle duża, że zarządzanie nimi mogło być dla odbiorców kłopotliwe. W tym tygodniu powstała więc nowa witryna, dedykowana administratorom, dzięki której mogą oni monitorować pojawiające się biuletyny.

Nowo powstały serwis myBulleting jest już dostępny. By z niego skorzystać, wystarczy zalogować się za pomocą konta Microsoft. Spersonalizowana tablica pozwoli wybrać, zaznaczyć i tym samym monitorować interesujące użytkownika biuletyny. Jak czytamy na blogu technet.com: "Serwis online szereguje biuletyny pod względem daty publikacji, ważności i wymagań restartu systemu, by pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Serwis udostępnia dynamiczną listę na możliwej do spersonalizowania tablicy, która może być edytowana w dowolnym czasie, jak również pobrana w formie raportu Excela."

Biuletyny

Jak zacząć korzystać z narzędzia?

  1. Odwiedź myBulletins i zaloguj się poprzez konto Microsoft.
  2. Stwórz swój profil, zaznaczając produkty Microsoftu, które chcesz widzieć na swej tablicy.
  3. Przeglądaj swoją spersonalizowaną tablicę.

Microsoft radzi, by zaznaczyć wszystkie aplikacje, z których korzystamy: "Wiemy, że klienci są najlepiej chronieni, gdy zainstalują wszystkie wymagane aktualizacje, dlatego właśnie sądzimy, że powinniście stworzyć profil i używać go." Firma z Redmond jest również otwarta na dalsze propozycje i sugestie użytkowników, które można zamieszczać na specjalnie przygotowanej stronie.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia