Bing ze wsparciem dla Przyspieszonych Stron Mobilnych

Bing ze wsparciem dla Przyspieszonych Stron Mobilnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/20/2018, 6:46 PM

Liczba odsłon: 695

Przed dwoma laty Bing przystąpił do open-source'owej inicjatywy Accelerated Mobile Pages (AMP) rozwijanej pod przewodnictwem Google. Ma ona na celu poprawienie doświadczeń użytkownika przy korzystaniu ze stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Wsparcie ze strony Bing oznacza szybsze wyszukiwanie niezależnie od urządzenia i bezpośrednie działanie stron AMP w mobilnych wynikach wyszukiwania.

W poniedziałek Microsoft rozpoczął pierwszą fazę globalnego udostępniania przeglądarki AMP (Bing AMP Viewer) i karuzeli AMP (Bing AMP carrousel), zaczynając od Stanów Zjednoczonych. Dostępność będzie stopniowo rozszerzana na kolejne kraje i witryny. Tymczasem użytkownicy telefonów z USA mogą udać się na stronę https://www.bing.com i wyszukiwać newsy, a następnie wybierać wyniki oznaczone ikoną AMP (AMP).

AMP

Webmasterzy i reklamodawcy mogą już używać protokołu AMP, aby publikować swoją zawartość w Bing. Wymagane jest do tego skorzystanie z Bingbota (crawlera Bing) i umożliwienie użycia mechanizmu Cross-origin resource sharing (CORS) dla domeny bing-amp.com. Większość stron i reklamodawców zgodnych z AMP autoryzowała już udostępnianie CORS dla domeny ampproject.org. Teraz wystarczy do listy zezwoleń dodać bing-amp.com.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia