Bing w Windows 8.1 z reklamami

Bing w Windows 8.1 z reklamami

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 7/3/2013, 1:32 PM

Liczba odsłon: 3093

Zaktualizowana wyszukiwarka Bing w Windows 8.1 będzie zawierała oferty reklamowe. Wielu użytkownikom takie działanie na pewno się nie spodoba, ale Microsoft widzi w tym pozytywne aspekty.

Wyszukiwarka Bing była zintegrowana z wyszukiwarką systemową już od premiery Windows 8. Po wpisaniu odpowiedniej frazy system otwierał aplikację Bing, a wybrany wynik wyszukiwania otwierany był w domyślnej przeglądarce systemu. Co dla wielu najważniejsze - aplikacja Bing w Windows 8 nie wyświetlała reklam.

Teraz ma się to zmienić i Bing w Windows 8.1 oprócz wyświetlania klasycznej listy wyników wyszukiwania będzie pokazywał odpowiednio dopasowane reklamy. Od dawna wiadomo, że większość użytkowników stosuje przeróżne metody, aby blokować niechciane reklamy na każdym kroku, ale Microsoft w tym wypadku uznał, że takie banery będą integralną częścią wyszukiwarki, a ich dobrze skonstruowany interfejs będzie przydatnym narzędziem. Reklamy będą jak najlepiej dopasowywane do wyników wyszukiwania. Bing Ads będą zawierać w sobie podgląd właściwej strony, lokalizację sklepu lub usługodawcy i wszystkie możliwe dane kontaktowe. Dzięki temu reklama nie będzie natarczywa, a użytkownik szybciej znajdzie pożądany produkt - czytamy na blogu Bing.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia