Bing ułatwi robienie zakupów w sieci

Bing ułatwi robienie zakupów w sieci

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 8/25/2013, 3:11 PM

Liczba odsłon: 2999

Microsoft chce usprawnić robienie zakupów za pośrednictwem wyszukiwarki Bing. Nowe funkcje mają pokazywać szczegółowe dane na temat szukanych rzeczy i przedstawiać wyniki wyszukiwania według ocen użytkowników.

W ostatnim czasie firma z Redmond mocno inwestuje w swoją wyszukiwarkę i chce, aby w najbliższej przyszłości Bing stanowił realne zagrożenie dla silnika Google.

Microsoft na oficjalnym blogu wyszukiwarki podał, że silnik wyszukiwania Bing zostanie uzupełniony o szczegółowe informacje na temat ponad dziesięciu milionów różnych produktów. Lista będzie połączona z nowym algorytmem wyszukiwania, który będzie się również 'uczył' nawyków użytkowników. Dzięki temu wyniki mają przedstawiać jak najbardziej rzetelne informacje i kierować do najlepszych - według klientów - sklepów.

Na powyższym zrzucie ekranu widać jak ma to wyglądać. Po wpisaniu hasła 'Canon EOS 6D' na górze widać belkę z propozycjami innych aparatów i model danego producenta, a zdjęcia ułatwią znalezienie potrzebnego urządzenia. Niżej po lewej stronie jest lista wyników wyszukiwania, wraz z oceną sklepu. Po prawej stronie szczegółowe dane na temat produktu, oceny pochodzące z serwisów zajmujących się daną branżą i propozycje innych wyników wyszukiwania.

Microsoft informuje przy tym, że dopracowanie nowych funkcji zajmie jeszcze kilka miesięcy.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia