Bing testuje tłumaczenie zapytań do wyszukiwarki

Bing testuje tłumaczenie zapytań do wyszukiwarki

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/14/2021, 3:53 PM

Liczba odsłon: 2127

Inteligentne funkcje wyszukiwarek to dziś codzienność, choć czasem niektóre z nich potrafią nas zaskoczyć. Przyzwyczailiśmy się już choćby do tego, że gdy szukamy w danym języku, wyszukiwarka "wewnętrznie" tłumaczy zapytanie i czasem dostarcza wyniki przetłumaczone na język użytkownika bądź znajdujące się na stronach w tym języku. Bing zdaje się testować podobną funkcję, która jednak działa nieco inaczej.

Tym razem wyszukiwarka bierze pod uwagę nie tyle język użytkownika/przeglądarki/systemu, co jego lokalizację. Niezależnie od języka zapytania Bing może nam zaproponować zapytanie w lokalnym języku. Przykładowo kiedy jesteśmy w Hamgurgu i mamy udostępnioną lokalizację, dla zapytania "bike repair" Bing może podsunąć podpowiedź po niemiecku "Fahrrad reparatur". To całkiem przydatne ulepszenie — zwłaszcza dla osób, które są w podróży i mogą dzięki temu znaleźć lepsze wyniki w okolicy.

Bing - tłumaczenie zapytań

Opcja jest oferowana poprzez przycisk pod paskiem wyszukiwarki. Obok znajduje się też nazwa lokalizacji i przycisk jej zmiany. Funkcjonalność została dostrzeżona przez redakcję Search Engine Roundtable. Microsoft jeszcze o niej nie wspominał na żadnym blogu ani kanale. Nie wiadomo, czy ani kiedy nastąpi szersza dostępność. Na razie funkcja wydaje się losowo testowana z różnymi użytkownikami.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia