Bing dobrze kalkuluje

Bing dobrze kalkuluje

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/2/2014, 6:46 PM

Liczba odsłon: 4022

Przywykliśmy już do tego, że Microsoft lubi pochwalić się całemu światu, gdy Bing zyskuje kolejną funkcję. Tym razem wprowadzenie nowego dodatku obyło się bez fanfarów.

Do dyspozycji użytkownika oddano własnie liczący 35 przycisków kalkulator naukowy. Wystarczy uruchomić w przeglądarce stronę Bing.com i wpisać w panelu wyszukiwania dowolne działanie matematyczne. W rezultacie oprócz odnośników do stron Bing zwróci rozwiązanie i wyświetli kalkulator do dalszych działań. Obok prostych działań kalkulator obliczy także pierwiastki, potęgi czy funkcje trygonometryczne.

Kalkulator Bing

Kalkulator Bing z jakiegoś powodu nie pojawia się w niektórych wersjach mobilnych przeglądarek. Z narzędzia nie skorzystają na razie posiadacze Internet Explorera i Google Chrome dla Windows Phone 8. Wersja na PC działa bez zarzutu, aczkolwiek z pewnym wyjątkiem. Zagraniczne lokalizacje językowe serwisu również nie wyświetlają jeszcze kalkulatora. Polski Bing zwraca jedynie wynik działania, bez widoku panelu. Być może funkcja pojawi się niebawem także na nie-amerykańskich odsłonach serwisu.

Kalkulator Bing - wersja polska

Pojawienie się tak przydatnego narzędzia w wyszukiwarce to dobre rozwiązanie. Z drugiej strony Microsoft nieco się z nim spóźnił. Google dodało swój kalkulator już 2 lata temu... No cóż, lepiej późno niż wcale.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia