Bing bierze pod swoje skrzydła Wikipedię

Bing bierze pod swoje skrzydła Wikipedię

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/26/2014, 1:50 PM

Liczba odsłon: 2229

Podczas gdy Wikipedia posiada swoją oficjalną aplikację dla Windows 8.1, Microsoft postanowił stworzyć swoją własną alternatywę. I wcale nie dziwi fakt, że dodał do niej przedrostek Bing. Co wynika z połączenia obu technologii?

Jak głosi opis aplikacji: "Bing Wikipedia Browser od Microsoftu łączy treści Wikipedii — wolnej encyklopedii — z zaawansowanym wyszukiwaniem, przeglądaniem i systemem rekomendacji treści, bazującym na repozytorium Bing Knowledge." Aplikacja, napędzana silnikiem Bing, umożliwia przeszukiwanie przepastnej bazy artykułów Wikipedii, jednocześnie oferując dodatkowy pasek "powiązanych tematów" na dole ekranu (jak widać na zrzucie ekranu poniżej).

Bing Wikipedia Browser

Każdy z obrazów, dołączonych do artykułów, może zostać otwarty w zewnętrznej przeglądarce obrazów - wystarczy jedno kliknięcie w Bing Wikipedia Browser. Jeżeli na stronie występuje więcej niż jedno zdjęcie, użytkownik przeskakuje między nimi w przeglądarce obrazów. W przypadku, gdy artykuł posiada kilka sekcji, aplikacja rozdziela je tabelą. Dzięki temu zawartość poszczególnych akapitów prezentuje się bardziej przejrzyście.

Bing Wikipedia Browser na Windows 8.1 (w architekturze x86, x64 lub ARM) można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Aplikacja dostępna jest na razie jedynie w języku angielskim.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia