Bing Network pomoże firmom trafić do właściwych klientów

Bing Network pomoże firmom trafić do właściwych klientów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/16/2016, 10:09 PM

Liczba odsłon: 2764

Reklamy kontekstowe to już przeżytek? Microsoft zaprezentował dziś nową usługę o nazwie Bing Network. Pozwoli ona reklamodawcom dotrzeć do właściwych odbiorców, nie tylko na podstawie konwencjonalnych adresów czy słów, ale przede wszystkim ich znaczeń. Wszystko ma się opierać na bardziej naturalnych, przewidywalnych i personalnych metodach. Bing Network wykorzystuje inteligencję, która napędza już wiele produktów Microsoftu, wliczając w to samą wyszukiwarkę Bing czy asystentkę Cortanę.

Jak twierdzi Microsoft, Bing jest już w miejscach, których się nawet nie spodziewaliśmy, i pozwala zdobyć unikalne grono odbiorców wtedy i tam, gdzie chcą być zdobyci. "Bing Network łączy się z momentami, które liczą się najbardziej, będąc w produktach, których ludzie używają każdego dnia" - czytamy na blogu Bing ads. Nowa sieć obejmuje zasięgiem 60 milionów użytkowników wyszukiwarek, a jedna czwarta kliknięć pochodzi z adresów unikalnych dla Bing Network, wliczając w to niektóre wyszukania w Google. Microsoft podkreśla też rolę partnerów, współpracujących z Bing, takich jak AOL, GumTree, Wall Street Journal czy Infospace.

Jak najlepiej trafić do klientów? Sama ogromna baza użytkowników nie wystarczy, choć jest ona oczywiście podstawą. Dość ciekawy jest tu przykład czołowego amerykańskiego portalu AOL (dawniej jako America Online): "Dla marketingowców, którzy szukają nowych powiązań ich marki z właściwymi ludźmi i we właściwym czasie, wysokiej jakości odbiorcy AOL są cennym dodatkiem dla ich sieci Bing. AOL posiada wiele stron na dobrze ugruntowanych pozycjach z lojalnymi użytkownikami, którzy każdego roku generują miliardy zapytań w wyszukiwarce i spędzają w sieci więcej czasu niż przeciętni 'przeczesywacze' Internetu" - pisał Microsoft. W nowej sieci liczą się znaczenia i zamiary. Nawiązanie trafnego połączenia z właściwymi odbiorcami będzie odtąd dużo prostsze, bowiem kluczową rolę odgrywają tu zaangażowanie i inteligencja.

Wszelkie niezbędne informacje na temat Bing Network znajdziecie na stronie Bing ads: Be there.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia